Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wynik biopsji

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pysia126



Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 09, 2013 8:23 am    Temat postu: Wynik biopsji Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Proszę o pomoc w zinterpretowaniu moich wyników. Mam 37 lat i ostatnio mam coraz większe kłopoty ze zdrowiem, m.in.: czekają mnie 2 zabiegi przegrody nosowej i zatok, mam duże bóle stawów, problemy z przewodem pokarmowym... . A laryngolog, u której byłam z powodu chrypki wysłała mnie do endokrynologa. Endokrynolog na biopsję, bo znalazł guzek, który dość szybko urósł. Jakoś wydaje mi się, że te bóle stawów i tarczyca są ze sobą powiązane (mam nadzieję, że to nie autoagresja Sad ).
W Wynikach wyszło mi podwyższone OB, TSH - 3.0473 ulU/ml, a wynik biopsji tarczycy jest następujący (bardzo zwięzły niestety): Hypoechogenna zmiana 7*7*16 mm poniżej dolnego bieguna płata lewego tarczycy. Elementy morfotyczne węzła chłonnego.
Dodam jeszcze, że Tata m.in chorował na niedoczynność tarczycy i jest po udarze mózgu a Mama m.in. ma problemy z krwią i choruje na chłoniaka grudkowego (jest po sporej dawce chemii).
Niestety nieprędko dostanę się znów do endokrynologa, proszę napiszcie co oznaczają te wyniki i co powinnam dalej robić. Co mi jest?
Dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 9:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

TSH jest w normie, zakres wynosi w tym przypadku od 0,4-4,0 mU/l. Z wynikami biopsji proszę udać się do lekarza, analizy wyników zaawansowanych i ważnych badań może podjąć się tylko specjalista.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group