Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wynik badania krwi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rengur



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 8:27 am    Temat postu: Wynik badania krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mógłby zinterpretować moje wyniki?
WBC 6.3 LY 2.2 MO 0.4 GR 3.7 LY% 34,9 MO% 6.3 GR% 58.8 RBC 3,98 Hgb
11,8 HCT 34,2 MCV 85,9 MCH 29,6 MCHC 34,5 RDW 12.9 LT 302 PCT 0.274
MPV 9.1 PDW 14,0
Zrobiłam badanie bo trochę osłabiona jestem (nie jestem w ciąży, nie biorę żadnych leków). Ale chyba jeszcze nie
mam anemii? Powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 8:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rengur
Wyniki nie są złe i nie wskazują na anemię.Jest niewielka niedokrwistość,dlatego wskazane jest uzupełnić wit.B12,kwas foliowy i żelazo.Dobrze zrobi lampka wina czerwonego(1 x dn)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rengur



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 7:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawa_inka



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 9:19 pm    Temat postu: niepokojące wyniki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam Smile
regularnie chodzę do hematologa (trafiłam z powiększonymi węzłami chłonnymi zupełnnie bez wiadomej przyczyny) i tak już zostałam na konsultacjach. Traw to wszystko jakies 2 miesiące. Okazało się że mam niskie WBC z badania na badanie niższe.. Lekarz mówi że niczego poważnego nie przewiduje a jednak dał mi skierowanie na oddział na pobranie szpiku kostnego! dziś porównałam sobie wyniki badań te które mam zaznaczone jako nieprawidłowe i okazało się że odchylenia wzrosły! Tak bardzo się boję... musiałam to z siebie wyrzucić. taki rodzaj ekshibicjonizmu bardzo mi pomaga. a to porównania wyników:
wczesniej teraz
WBC 3,3 2,73
NEUT nie było podane 1,12
LYMPH 1,5 1,11
MONO % NIE BYŁO PODANE 13,9
MONO -II- 0,38
PDW 17,4 19,5
MPV 10,7 13,7
P-LCR NIE BYŁO PODANE 53,7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gabryjela



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 2:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też miałam niedobór wit.B12 i ubytki żelaza. Zaczęły mi cierpnąć palce u lewej ręki więc wybrałam się do lekarza domowego. Dał mi od razu skierowanie do hematologa, ale za terminem miałam czekać 6 miesięcy, więc wybrałam się do [reklama]. Po trzech dniach mnie przyjęli. Zrobili mi wszystkie potrzebne badania, wykonali gastroskopię o okazało się, że mam chorobę addisona-biermera. To genetyczne zanikanie błony śluzowej żołądka, która odpowiedzialna jest za wchłanianie wit.B12. Lepiej wybierz się na porządne badania, bo nigdy nic nie wiadomo. Daj znać jak poszło!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Saszka



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Paź 26, 2011 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi przy niskim poziomie żelaza pomogło żelazo ChelaFerr. Z mojego doświadczenia jest najlepsze. Po innym żelazie miałam czasem zatwardzenia i czarny stolec - a po tym nic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jacky374



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 7:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz mówi że niczego poważnego nie przewiduje a jednak dał mi skierowanie na oddział na pobranie szpiku kostnego!

Ostatnio zmieniony przez jacky374 dnia Pon Sie 25, 2014 7:17 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tommi59



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

Skąd: elblag
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wbc 2.73 to prawie anemia aplastyczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monia35



Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 17, 2018 11:28 pm    Temat postu: HB 4.9 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej ...Mam pytanie czy Hb 4.9 jest ok?Mimo ze mialam niski poziom zelaza i biore je od 2 miesiecy moja hemoglobina i tak chyba jest niska.Biore Sorbifer Durules 100mg Fe i wit c 60mg.Co moze byc nie tak skoro dbam o diete,i suplementuje zelazo.Bede wdzieczna za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group