Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wymioto-fobia???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nojje



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 1:42 pm    Temat postu: Wymioto-fobia??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kiedy sięgam pamięcią, zawsze panicznie bałam się wymiotów. Uważałam na wszystko co jem, po kilka razy upewniałam się, że jedzenie jest świeże. Wszystko, żeby przypadkiem nie wymiotować...

Na samą myśl o tym już robi mi się niedobrze, słabo i panicznie się boję.

A wszystko zaczęło się na poważnie kilka lat temu, kiedy moja koleżanka źle się poczuła i zwymiotowała w autobusie pełnym ludzi....
Dla mnie taka sytuacja byłaby spełnieniem najgorszego KOSZMARU!

Te spojrzenia pełne niechęci, obrzydzenia, wstyd, zażenowanie...... Rolling Eyes

Od tamtej pory zaczęłam miec dziwne lęki w stylu: a co będzie jak i mnie się to przytrafi?
Czasami będac na mieście, gdy tylko poczuję lekkie mdłości, czy ból brzucha - od razu pędze do domu!
Nie potrafię tez wysiedziec spokojnie w kościele - boje się, że przed tymi wszystkimi ludźmi mogę sobie narobić wstydu....
To samo w autobusie, samolocie, tramwaju, na wykładzie..... ogólnie - w dużych zbiorowiskach ludzi - boję się, że może mnie spotkać taka "wpadka".
Zawsze wybieram miejsca przy samych drzwiach - żeby w razie czego móc szybko wybiec. Rolling Eyes
A jak nie ma miejsca przy wyjściu, tylko muszę znaleźć się gdzieś "w środku", zaczynam panikować, pocić się, mam trudności z oddychaniem i mam uczucie że "MUSZĘ STĄD NATYCHMIAST WYJŚĆ!"

Uznacie mnie za dziwoląga Wink Ale na prawdę zaczynam mnie to wszystko męczyć...

Co to może być? i jak z tym walczyć? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawuszczyn
Zbanowany


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 75

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SHITOholia
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 2:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kiedys (chyba z piec lat mialem) biegnac do domu pawilem sobie na nowiutki sweterek - to byl dopiero wstyd (zatrulem sie grzynaki, ktore zbieralem jako pieczarki i zjadlem zasmazane z szynka z puszki). Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nojje



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O Jezu, fuuuj.
Właśnie takie opowieści wpedzają mnie w jeszcze większą "fobię" Smile Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group