Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wylew, alkoholizm, utrata kontaktu, problemy z pamięcią

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
get



Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: UK
PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 12:19 pm    Temat postu: wylew, alkoholizm, utrata kontaktu, problemy z pamięcią Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Moja mama, która ma 56 lat, miała wylew 2 lata temu. Jakiś czas temu okazało się, że byl to drugi wylew. Poprzedni nastąpił jakies 4 lata temu ale mama nie raczyła nikomu o tym powiedzieć i wypisała się ze szpitala na własne życzenie. wiedział tylko tato ale nic nie zrobił.olali sprawe na całej linii.... mama byla w tamtych czasach alkoholiczka i domyslam się, że zla dieta jak i alkohol mogły, być a raczej napewno były czynnikami jej złego stanu zdrowia.

Mieszkam za granicą więc nie zawsze miałam kontrolę nad zdrowiem mamy.
Moj tato zginal wypaku na sylwestra 3 lata temu, mama przeżyła szok. po pół roku nastąpił drugi wylew.
po wylewie przeszla przez opercajce poszerzania żyły( przepraszam ale nie znam fachowej nazwy) generalnie, po wylewie mama czuła i zachowywała sie praktycznie tak jak przed nim, nie było paraliżu ani żadych innych objawów, jedynymi były problemy z pamięcią, które zauważałam już wczesniej, mniej więcej po pierwszym wylewie, domyslałam się, że to przez alkohol.

mineły już 2 lata, mama nie pije. chodzi regularnie do lekarza. zaczeła dbać o siebie. zastanawia mnie tylko jedna rzecz, która zdażyła sie 2 razy gdy rozmawiałyśmy przez telefon i raz wspominał mi o tym wujek. rozmawiając przez telefon, ona chwilowo traci kontakt, nie mówi nic przez kilka sekund, póżniej powtarza tylko "tak tak" i reaguje nijak na to co powiem. kiedyś zaczełam się śmiać, że brzmi to tak jakby odkładała słuchawkę, nie słuchała tego co mówię i tylko przytakiwała głośno, oglądaąc film.... ale wiem, że tak nie jest. raz przydażyło się to w rozmowie twarzą w twarz. straciła kontakt i wyglądało to tak jakby zapomniała o czym rozmawiałyśmy przez ostatnie 15 minut. rozmawiałysmy o tym ale mama nie potrafi tego wyjaśnić. zauważyła to ale nie traktuje tego poważnie, przyzwyczaiła się do problemów z pamięcią. mi się to nie podoba. jadę do Polski na kilka miesięcy i zamierzam zabrać mame na jakięs badania, ale zastanawiam sie co robić i gdzie iść. na początek odwiedze jej neurologa ale wolałabym uzyskać kilka porad od ludzi którzy być może spotkali się z czymś takim. może ktoś zasugeruje coś innego, moze nie ma to podłoża neurologicznego.

bardzo proszę o jakiekolwiek rady i opnie.

z góry dzięki!

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to wygląda trochę jak dysocjacja- kiedy człowiek czuje się zagrożony to się "odrywa" . może logicznie rozmawiać ale potem nie pamięta treści rozmowy ani tego co obiecał.

podobnie też może objawiać się napad padaczkowy- chory na moment traci orientacje.
zazwyczaj padaczka kojarzona jest z drgawkami i wysztywnianiem ciała. ale to tylko jeden rodzaj padaczki.
żeby to sprawdzić trzeba by było wykonać badanie eeg mózgu. i koniecznie powiedzieć o tych problemach lekarzowi prowadzącemu- w tym wypadku neurologowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
get



Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: UK
PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
to wygląda trochę jak dysocjacja- kiedy człowiek czuje się zagrożony to się "odrywa" . może logicznie rozmawiać ale potem nie pamięta treści rozmowy ani tego co obiecał.

podobnie też może objawiać się napad padaczkowy- chory na moment traci orientacje.
zazwyczaj padaczka kojarzona jest z drgawkami i wysztywnianiem ciała. ale to tylko jeden rodzaj padaczki.
żeby to sprawdzić trzeba by było wykonać badanie eeg mózgu. i koniecznie powiedzieć o tych problemach lekarzowi prowadzącemu- w tym wypadku neurologowi.



dzięki wielkie! sprawdzę to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
simian raticus
Zbanowany


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Masaczjusets
PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 11:51 am    Temat postu: Re: wylew, alkoholizm, utrata kontaktu, problemy z pamięcią Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Terapia alkoholowa + leki + zakaz spożywania alkoholu. Natychmiast udaj się z mamą do lekarza, a jak nie pomoże to policję zadzwoń jak coś się będzie działo, że zagraża swojemu życiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

simian raticus
o czym ty piszesz?
przecież ona wyraźnie napisała, że mama już nie pije.. to jaki zakaz picia masz na myśli?
i z czego wywnioskowałeś że jej mama sobie zagraża?
w takich wypadkach to raczej pogotowie a nie policja jak już ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group