Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wydalany kał razem z krwia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szabranito



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 2:05 pm    Temat postu: wydalany kał razem z krwia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam prooblem wydalilem juz dwa razy kał razem z krwia. Krwi było dosyc duzo i była ona jasnego koloru i raczej swierza. Nie wystepuja u mnie zadne bole. Co mogło spowodowac taki proces i jaka moze byc przyczyna. Z góry dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogą to byc bakterie lub inne nieciekawe dolegliwości jelita. Udaj się i to KONIECZNIE do lekarza. Pzd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak kal jest prawidłowej konsystencji (nie biegunkowy), to to może być coś z jelitem grubym, więc tak jak radzi Gonzi - do lekarza!
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Haletha



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U osób starszych, bądź często przesiadujących na zimnym wilgotnym podłożu mogą tak wyglądać objawy dolegających hemoroidów. Chyba nawet nie musi to boleć. Niezależnie zresztą od przyczyny - lekarz i tak będzie potrzebny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wi$ienka



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 19, 2007 5:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znam sie na tym, ale moja przyjaciolka tez oddawala kal razem z krwia i moze nie jest to pocieszajace ale miala problemy z jelitem i byla ponad miesiacem w szpitalu. Brala sterydy od ktorych strasznie spuchla, wlosy jej wypadaly itd. Teraz jezdzi na badania kontrolne i czasami jest dobrze a czasami zle... Sama u siebie zauwazylam, ze czasami jak oddaje kal to niewielka ilosc krwi jest ale to moze byc od tego,ze je sie pomidory itp.=)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wi$ienka napisał:
Sama u siebie zauwazylam, ze czasami jak oddaje kal to niewielka ilosc krwi jest ale to moze byc od tego,ze je sie pomidory itp.=)



z tym się Broń Boże nie zgodzę!!!
nie wmawiaj sobie takich bajek!! ja jak byłam na diecie pomidorowej (czytaj: jadłam dużo pomidorów) to tak nie miałam!! krwi podczas oddawania kału nie powinno byc w ogóle u osób zdrowych.... i pytanie moje kto się z tym zgodzi?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Np JA. Jak sobie wyobrażasz wydalany pomidor? Shocked To oznacza że człowiek wogóle nie trwi tylko wszystko wydala. Zjesz banana i oddajesz zólty stolec?? Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
merlinos



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do jakiego lekarza mam sie udac jesli zauważyłam u siebie krew w kale- ostatnio bardzo duzo krwi. Czy trzeba miec skierowanie do Poradni chorób jelita grubego? Czy kolonoskopia boli?? Rolling Eyes jesli ktos wie prosze o pomoc!

Dodano po 1 minutach:

CZEKAM NA ODP!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na początek udaj się do lekarza rodzinnego (tzw. ogólnego). powiedz mu co się dzieje. po poproś o skierowanie na badania ogólne krwi i moczu.
nie jestem pewna, ale z tego co pamiętam do poradni chorób jelita grubego trzeba mieć skierowanie. ale to pewnie będzie dopiero jak będziesz zdiagnozowany. może masz "po prostu" hemoroidy.
lekarz zajmujący się takimi problemami to proktolog- do niego chyba też trzeba mieć skierowanie.

co do kolonoskopii- nie wiem czy boli, nie jestem pewna ale chyba wykonują ją w znieczuleniu miejscowym (chyba, że coś pomyliłam). jest też szereg powikłań które mogą wystąpić po tym badaniu. ale na początek skontaktuj się z lekarzem rodzinnym- on Ci wszystko powinien wyjaśnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
merlinos



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 9:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za szybką odpowiedź, wizyta u lekarza rodzinnego już za mną- krew pobrana do analizy. Lekarz zlecił tez badanie na krew utajona w kale, próbke zaniosę jak się pojawi..SmileSmileSmileSmileSmileSmile
To wszystko to trochę dla mnie szok, bo ostatnio kilka osób z mojej rodziny zmarło na choroby jelitowe...małe przerażenie, ale nie ma co się bac tylko udac sie do lekarza!!! Jak bedą wyniki napisze co i jak dla tych bardziej strachliwych, pozdrawiam wszystkich na forum.
p.s Z wiosną chyba jakies nowe siły działająSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

Dodano po 1 minutach:

Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group