Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wszawica u dziecka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gayver



Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 8:56 am    Temat postu: Wszawica u dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu mój najmłodszy syn dziwnie się drapie. Po zbadaniu objawów domowymi metodami doszliśmy do wniosku iż prawdopodobnie to wszy. Pochodzimy z małej miejscowości gdzie wszystko się roznosi, dlatego chciałabym sprobować jakichś domowych środków lub dostępnych bez recepty. W sieci czytałem trochę o tym i wpadłem na stronę. Czy ktoś miał z nim styczność lub czy może polecić coś co działa?

link usuwam. to nie miejsce na reklame.

wind of hope
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W aptece jest kilka preparatów na wszy (w szamponach). Bez problemu kupisz bez recepty.
Wszy to przecież nic takiego;).Zdarza się . Warto zastosować szampon u całej rodzinki
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
primaverka



Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 10:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno w aptece bez problemu można dostać specjalne szampony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drdree



Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 20, 2017 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli dziecko przyniosło do domu wszy, to kurację musi przejść cała rodzina, aby leczenie było skuteczne. Wszawica jest dość podstępna i wstydliwa, czasem dzieci nie chcą się do niej przyznać. Na szczęście trudno nie zauważyć objawów. Warto poczytać więcej, jak uchronić się przed wszami: http://www.kobiety.pl/zdrowie/wszy-i-wszawica-wstydliwy-temat
Mój bratanek przyniósł kiedyś wszy z przedszkola, w domu kwarantanna na tydzień, nie można było ich odwiedzać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I nas niestety to paskudztwo spotkało, w przedszkolu się szybko to rozniosło, na szczęście parasidose szybko zadziałało i nawet mój astmatyk mógł tego używać, bo wiem że nie wszystkie tego typu specyfiki się nadaja dla dzieci z astmą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O tyle dobry preparat, że działa szybko i wystarczy go zastosować raz. Znam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rezolutna_dziewczynka



Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 24, 2019 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U nas niestety temat na topie, od innych mam wiem że znów wszy się pojawiły w grupie syna, też słyszałam dobre opinie o tym parasidose, wiem że może być używany też u astmatyków i nie ma tych środków biobójczych w składzie które często podrażniają skórę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mestia



Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 19, 2019 3:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne, pozbyć się wszy to jedno, ale warto też zabezpieczyć głowę dziecka przed kolejnym, ewentualnym "atakiem". U nas sprawdza się Pipi Nitolic Prevent Plus, w formie sprayu, psikam po każdym myciu i jest spokój. A wiem, że w szkole był problem z wszawicą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group