Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wspomagacze zajścia w ciążę

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta22



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 64

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 8:42 pm    Temat postu: Wspomagacze zajścia w ciążę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiecie jakie są wspomagacze zajścia w ciążę? Olej wiesiołka już znam i stosuję, kwas foliowy oczywiście i magnez, ale czy są jeszcze jakieś skuteczne sposoby aby ułatwić dotarcie plemnikom?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na czym polega działanie tego wiesiołka??
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Edyta22



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 64

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesiołek ogólnie jest zdrowy, pomaga w uregulowaniu hormonów ale dla staraczek jest ważny głównie pod względem poprawy jakości śluzu. Bierze się go od 1 dc do 10-14 - w zależności jakie ma się długie cykle. Śluzu jest więcej i w dniach płodny jest bardziej rozciągliwy Smile). Polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aaaaaa Very Happy kumam;) dobre dobre Smile postaram się kupić ale nie wiem czy tu dostanę coś takiego. Ale pamiętam, że jak byłam mała i często przychodziłam do babci to mi dawała takie kapsułki z wiesiołka;) dobre to było hihi Smile
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak na pewno kwas foliowy to podstawa. Nie ułatwia zajść w ciąże ale jest bardzo korzystny dla płodu we wczesnych miesiącach ciąży. Koniecznie trzeba łykać Wink
Olej z wiesiołka lub siemie lniane poprawia jakość śluzu płodnego. Dziewczyny zauważają poprawę juz po dwóch -trzech miesiącach stosowania.
Castangus - obniża prolaktynę , reguluje cykl i wspomaga owulację
Luteina lub duphaston - wzmacnia faze lutealną co ułatwia zagnieżdżenie się zarodka
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

buska3434 napisał:
postaram się kupić ale nie wiem czy tu dostanę coś takiego


jasne ze dostaniesz. nie zyjemy w sredniowieczu. kosztuje niewiele i jest w kazdej aptece Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Edyta22



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 64

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytałam o kwasie foliowym w jakimś artykule ze rowniez wpływa na zaciążenie jeśli bierze się go min 3 miesiące poniewaz pomaga komórce jajowej prawidłowo się ukształtować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

on nie wpływa na zajscie w ciaze tyylko zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej a to roznica..;/ bierzesz go dla bezpieczenstwa a nie dlatego zeby pomoc w zapłodnieniu Neutral
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:
buska3434 napisał:
postaram się kupić ale nie wiem czy tu dostanę coś takiego


jasne ze dostaniesz. nie zyjemy w sredniowieczu. kosztuje niewiele i jest w kazdej aptece Smile


Jestem w Anglii i nie wiem czy tu znajdę coś takiego, sprawdzę czy jest jakiś odpowiednik czy coś...

Kwas foliowy, żelazo i wit. C biorę jakoś od początku listopada a od nowego roku zaczęłam zamiast tego łykać Elevit Pronatal żeby uzupełnić wszelkie niedobory witamin i mikroelementów w organizmie przed ciążą.

Luteina z tego co wiem jest na receptę, więc jak narazie nie da rady. Pani ginekolog powiedziała mi, że jak minie 6 m-cy starań to mam dopiero zbadać poziom prolaktyny i ewentualnie wtedy coś z tym zrobimy jeśli będzie trzeba...mam nadzieję, że nie.

Siemię lniane? O NIE! Na pewno nie w takiej postaci jak każą je pić BLE Razz
A mogę sobie pogryźć te ziarenka i popić wodą? hehe Cool

Tosia a te Castangus i duphaston też na receptę??
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Edyta22



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 64

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 9:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałam to co czytałam z artykułów, przeciez z palca sobie tego nie wyssałam. Dużo czasu spędzam na tego typu lekturach więc mnie nie krytykuj że wprowadzam kogoś w błąd. Skoro spotkałam się z taką inormacją z niejednego źródła to może warto się temu przyjrzeć i uwierzyć NIE tylko w to co jest napisane na ulotce. Z resztą nie tylko kwas wpływa korzystnie na zajście w ciążę - mowa tu o witaminach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group