Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Woda utleniona a ból gardła?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MIKA78



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 9:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No co Wy? Stara metoda z tą wodą utlenioną, podobnie, jak z solą, czy jodyną. Tylko trzeba w odpowidnich proporcjach przygotować. Łyżka wody utlenionej na szklankę letniej, przegotowanej wody, albo dwie łyżki. Znam ten sposób z koloni, sprzed 18 lat. Też miałąm problemy z gardłem w dzieciństwie i kiedyś rozchorowałam się na koloni. Pomaga! Nattomiast teraz czym starszam nue cuierpię płukania gardła, zresztą wogóle nie choruję na bóle gardła, więc rzadko muszę płukać, przeważnie ssam coś, np. Sebidin. Natomiast opłukanie wodą utlenioną, podobnie jak jodyną, rozcieńczoną oczywiście lub nadmanganianem fioletu, stosuje się przy ropnym zapaleniu gardła, czyli anginie, kiedy też towarzyszy gorączka, a nie przy podraznienu gardła, czy lekkich bólach. Przebadaj się pod kontem gronkowca w gardle! Powodzenia!
M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Peek-A-Boo



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mamusi ami to zawsze zalecała (jest pielęgniarką) i skutkowało. lepsze to, niż woda z solą ;P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidia81



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak słyszałam, kiedyś nawet spróbowałam. Jakaś rewelacja to nie jest. Podobnie działa płukanie solą. Dobrym sposobem jest też "przepłukanie" gardła alkoholem, kilka kropel wolno przełykanych pomogło mi przy potężnej anginie. Poza tym polecam zażywanie miodu manuka, o którym tu już wspominano. Ma on silne właściwości przeciwzapalne i wiele osób stosuje go właśnie jako skuteczny sposób na zwalczanie min. infekcji gardła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A fuj, woda utleniona na gardło to musi być paskudztwo. Terapie spirytusem kiedyś stosowałam - było okropnie ale co najważniejsze poskutkowało. Płukanka solą wywołuje u mnie odruch wymiotny. Sad Najczęściej kończy się na tabletkach neoangin albo coś podobne. Co do miodów to słyszałam, że miód podrażnia gardło, więc jest nie wskazany. Chyba, że ten z miód manuka działa bardziej jak antybiotyk. Ale nie stosowałam go jeszcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Krysia-Zdzisia



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plukanka z dodatkiem wody utlenionej to naprawde paskudztwo, mi ciagle to lekarz zaleca, ale jak mam problemy z tzw angina ropna, a nie na sam bol gardla, niestety nie moge tego stosowac, bo od razu bierze mnie na wymioty, chyba lepsze sa plukanki ziolowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pufka



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wolę płukać gardło proszkiem oczyszczającym. Są dostępne w aptekach pod wieloma markami. Proszek rozpuszcza się w wodzie i płucze gardło dwa razy dziennie. Bardzo pomaga na różne schorzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Daria69



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 10:25 am    Temat postu: a wódka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie żartuje, moja babcia miala taką teorie, ze trzeba odkazic i ja od niej to przejełam - kieliszek wodki, wypłukać gardło z takim odglosem charczącym Wink i wypluć. WYPLUĆ! mam wrazenie ze znieczula nieco. A wody utlenionej nie wolno polknąć, bo to przeciez wolne rodniki, prawda?tak mi sie wydaje przynajmniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Snejpi



Dołączył: 18 Lut 2016
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 12:54 pm    Temat postu: Re: Woda utleniona a ból gardła? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aneta11 napisał:
Słyszałam, że kiedy mocno boli gardło to bardzo skuteczną metodą jest płukanie go przegotowaną wodą z dodatkiem 10 kropel wody utlenionej. Jakoś dziwnie mi to brzmi. Problem w tym, że często bardzo boli mnie gardło i zastanawiam się czy w końcu nie spróbować tej metody. Czy ktoś z was może potwierdzić te rewelacje?


probowalam nie pomoglo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GlenSzwedacz



Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 2:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cieżko mi sobie wyobrazić, choć doktorka też mi to doradzała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dudek88
Spamer


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Płukałam w ten sposób, strasznie dziwne uczucie, ale faktycznie pomaga i ból mija. Są też specjalne specyfiki w aptekach, ale z tego co powiedział mi lekarz to jedynie działają znieczulająco i nie zabijają żadnych bakterii Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group