Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Włosy - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 10:29 am    Temat postu: Re: rozjasnianie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

margaritka87_87 napisał:
jezeli ktos ma blond wlosy a chcialby miec jasniejsze to wystrczy przebywac duzo na sloneczku, wowczac wlosy sie rozjasniaja naturalnie bez zadnych jakichs farb:)
osobiscie uwazam ze sloneczko duzo daje


Nie koniecznie..
Gdy przebywam długo na słońcu to moje włosy robią się żółte..
a tego niecierpie!


Olka to proszę prześlij mi "przepis" na e-mail'a Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 1:02 pm    Temat postu: Wypadające włosy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy znacie moze powod wypadania włosów? I jaki jest skuteczny sposob zeby przestały wypadac ? Jak narazie stosuje skrzyp polny i pokrzywe.Miałam robione badania i wszystkie wyszly dobrze..Wiem ze mam lamblie , czy to moze byc powodem? Dodam ze choruje na celiakie i musze stosowac diete bezglutenowa ( nie moge zbóż ) i zdarza mi sie zjesc cos nie swiadomie gdyz producenci ukrywaja gluten ....Prosze o szybka odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
behemoth



Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ha. Mi też wypadają. Mimo, że nie mam ani lamblii, ani celiakii. Już mam tego dość. Coraz częściej odnoszę nieodparte wrażenie, iż niedługo wyłysieję, bo mam tych włosów coraz mniej, i nie mogę znaleźć przyczyny. Czy to chodzi o brak jakichś składników budujących włosy, czy może o coś zupełnie innego? Niech ktoś odpowie coś w tym temacie i poradzi co robić, bo oszaleję ^^"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak juz w innych postach pisałam Revalid, H-Pantoten oraz cynk i żelazo;)
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olci@



Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 11:02 am    Temat postu: wypadajace wlosy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 17lat i bardzo wypadaja mi wlosy, a i tak mam ich nie za duzo, sa rzadkie Sad ograniczylam prostowanie (prostuje tylko grzywke), ale to nic nie pomoglo nadal wypadaja Crying or Very sad czy sa jakies skuteczne kosmetyki na to albo jakies witaminy Question


---edit by emilka---
przenoszę do odpowiedniego działu i przyłączam do tematu, o takim samym problemie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

własnie chciałam załozyc taki sam temat..mi tez ost. wypadaja garsciami włosy Shocked az czasem sie boje ze moze chora jestem na cos?
bardzo dobrze sie czuje,wiec dlaczego wypadaja? Wiem ze to normalne jak człowiek traci od kilku do kilkunastu włosow dziennie,ale czy mozliwe zeby po umyciu wypadały garsciami?ehh...ponawiam pytanie kolezanki i czekam na jakies sugestie Very Happy
Ahaaa słyszałam ze jedzenie ryb wzmacnia włosy,ale ja nie lubie ich.moze sa jakies inne sposoby? pzdr. Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dopiero utrata ponad 100 włosów dziennie jest niepokojącym objawem Wink

przyczyny mogą być różne. z tych nie-genetycznych to np:
nieodpowiednia dieta: brak żelaza, cynku, witamin, niedobory białkowe, aminokwasowe
nieodpowiedni tryb życia: nerwica
zaburzenia hormonalne
zaburzenia w działaniu tarczycy
ciągłe związywanie w "konski ogon", koki itp, prostowanie, częste suszenie suszarką, farbowanie, lakiery do włosów
no i choroby skóry głowy: łuszczyce, łupież itp, ale to się da zauważyć

jak jest to niepokojące, to warto sie poradzić dermatologa. z preparatów to może właśnie skrzyp polny, żelatyna podobno wzmacnia włosy i paznokcie, ja polecam szampon z rzepy (śmierdzi, ale jest dobry). to tak na szybko. jak coś sobie jeszcze przypomnę, to dodam Wink

aha, moja koleżanka kupiła sobie któryś z produktów vichy decros, ale nie wiem, czy podziałało.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja farbuje włosy co 3m-ce i susze co 2 dni Wink byc moze dlatego..a branie witamin Centrum czy jakichkolwiek bedzie na miejscu?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 5:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

można spróbować Wink ja stosowałam kiedyś centrum i chyba pomogło. teraz łykam wit A+E, ale sama się zastanawiam czy nie brakuje mi cynku i żelaza :/
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
halo



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powodów wypadania jest pewnie z tysiąc, więc moge tylko napisać co mi osobiście pomogło.
Włosy zaczęły mi wypadać jakiś rok temu i straciły chyba z połowę objętości, na szczęście udało mi się to zahamować i wracają powoli do dawnego stanu.
Po pierwsze:
korzystając z sezonu letniego zupełnie zrezygnowałam z suszarki ( w zimie suszyłam codziennie...)
Moje lekarka poleciła mi tabletki Merz Spezial Dragees (działają, bo dzięki nim poprawiła mi sie też skóra), oraz kosmetyki Botea. (mozna je kupić w sklepach fryzjerskich, szampon cos koło 25zł a ampułki do wcierania chyba z 40). Efekt był widoczny, nie wiem czy bardziej dzięki tabletkom czy botei, ale było dużo lepiej.
I chyba najwazniejsza rzecz: zastanawiałam sie długo od czego mi wypadaja i analizując wszystko zauważyłam że wypadanie nasila sie w okresach kiedy nie układa mi się w związku !!! Czyli reakcja na stres...
Pomyślałam sobie że nie ma sensu tak przeżywać i absolutnie nie mam zamiaru tracić włosów przez jakiegoś faceta Wink Shocked
I momentalnie włosy przestały mi wypadać Exclamation
Tzn wypadają ale w dopuszczalnych ilościach Smile

Chyba jednak wszystkie choroby mają swój początek w psychice...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group