Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Witaminy w ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Atarasis



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ok, rozumiem, dla mnie dziecko też jest priorytetem, ale po prostu z dozą ostrożności podchodzę do popularnych i bardzo promowanych leków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 5:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tak naprawdę całą ciążę ograniczyłam się jedynie do brania kwasu foliowego, zawsze moja mama tłukła mi do głowy, że to najważniejsze jak w czasie ciąży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BarbaraJ1



Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 12:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to prawda ,z e najważniejsze i nikt mi nie powie że ten lek trzeba brać z ostrożnością. Kwas foliowy jest witaminą z grupy B i każdy lekarz go zaleca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ariela



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 10, 2017 5:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz od razu trzeba wyposażyć się w Folik Mama i zacząć go jak najszybciej przyjmować w celu zadbania o prawidłowy rozwój dziecka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kociczka80



Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 12:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wazne jak sie witaminy nazywają ale co w sobie zawieraja, tutaj masz fajny artykul -- link usuwam. to nie miejsce na reklame!. o tym jakie witaminy musi przyjmowac kobieta w ciazy i na jakie niedobory uwazac. Ogolnie fajnie napisane krotko zwiezle i na temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ariela



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi sporej ilość folianów jest jedzenie zielonych warzyw, ale i dodatkowo trzeba brać folik mama bo zawiera jod i DHA , a ten na 2 i 3 trymestr dodatkowo jest wzbogacony o wit D i magnez, czyli wszystko to co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju płodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gość00



Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jednego razu nic mu raczej nie będzie. Suplementację konsultuje się z lekarzem Smile Zresztą nie tylko kwas foliowy jest ważny dla dzieciątka, różne kwasy, witamina D, lepiej sięgnąć po cały dostępny kompleks. Mogę polecić od serca mamadha premium +, mój maluszek zdrowy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Andrea



Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 20, 2017 9:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem witaminy w ciąży są ważne, przecież teraz masz w sobie drugie życie i pewnie ciężko jest dostarczyć wszystko z pokarmem. Na Twoim miejscu zapytałabym ginekologa czy powinnaś coś brać, pewnie wyjdzie to też z badań. Ja brałam mama dha premium jeszcze przed ciążą, gdyż chciałam odpowiednio przygotować organizm, potem całą ciąże również. Obecnie mój synek ma rok i wszytsko jest ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 28, 2017 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak długo takie witaminy brać? Czy skończyłyście zaraz po porodzie? Chyba podczas karmienia piersią też jest duże zapotrzebowanie na witaminy a maluszek to czerpie wszystko od mamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rezolutna_dziewczynka



Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 17, 2019 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaminy tak naprawdę to warto brać jakieś 3-4 miesiące przed zajciem w ciążę, potem oczywicie przez 9mcy i jeśli karmi się piersią to spokojnie przez ten rok można brać. Mama dhapremium właśnie tak brałam, bo tak mi polecił lekarz. Mały rósł zdrowo i potem też ładnie szedł w siatce centylowej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group