Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Witaminy w ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dante11



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jest racjonalny argument, dzięki Smile
ja akurat jestem zdania, że mi witaminy nie zaszkodzą, w sumie od zawsze balansuję na granicy anemii, wiele razy ją leczyłam, a ona potem wraca - a w ciąży miałam taką anemię, że byłam na granicy przetoczenia krwi, łykałam straszliwe ilości kwasu foliowego (bo wspomaga tworzenie nowych krwinek czerwonych) - chyba 4,5 mg dziennie...
więc teraz bym chciała od początku przygotować się lepiej do tego. feminatal akurat nie ma jakoś wiele witamin, tylko te podstawowe, więc raczej nadmiaru nie będę miała Smile poza tym zawiera jod, o który niełatwo, chyba, że się mieszka nad morzem - nie mam takiego szczęścia.
oczywiście w obecnej fazie nie dubluję dawek kwasu foliowego, borę tylko tyle, ile jest w feminatalu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Feminatal jest fajny i spokojnie sobie łykaj . Nic się nie stanie jeśli będziesz zażywała kwas foliowy zawarty w tym kompleksie .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dante11



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 6:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja w ogóle spotkałam się z opiniami, że feminatal jest lepszy od kw. foliowego, bo metafolina się łatwiej przyswaja. i w sumie dlatego poszłam za ciosem i zamieniłam folik na feminatal. wspominając moje problemy w poprzedniej ciąży, wolę się zabezpieczać Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie ani folik ani feminatal na ciąże i jej przebieg wpływu nie ma jako takiego . Tu chodzi o prawidłowy rozwój cewy nerwowej. Nie mają one nic do rzeczy jeśli chodzi o poronienia i niedonoszenia ciąży
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A u mnie tak to wygląda: na początku ciąży łykałam tylko folik, gdy się skończył (około 9 - 10 tc) kupiłam Femibion Natal 1 ( to jest Feminatal po zmianie nazwy). Witaminki + metafolin do końca 12 tc. W tej chwili mam już Femibion Natal 2 ( od 13 tc).

Czy są jakieś inne witaminy dla kobiet w ciąży godne polecenia? Nie myślę o DOŁOŻENIU nowych, raczej o zamianie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dante11



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja cały czas łykam feminatal (czyli obecnie femibion), nadal jestem w fazie starań, mam nadzieję, że już niedługo Smile i trzymam się tego preparatu, nie zamierzam zmieniać na inny. ten jest moim zdaniem ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 9:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem też jest ok, tylko te witaminki od 13 tc kosztują prawie 60zł Laughing
Chciałam zmienić też m. in. dlatego, ponieważ ja i tak łykam tran z rekina, więc mi ta dodatkowa kapsułka w Femibionie zupełnie niepotrzebna była (od 13tc łyka się 1 tabletkę - witaminki i 1 kapsułkę dziennie).
Zdecydowałam się na Falvit mama i też jest ok. Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 11:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja biorę teraz Prenatal classic , kupiłam w promocji ostatnio 90 tabletek za 32 zł więc jestem zadowolona Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marusia



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łdz
PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja łykałam od początku Feminatal - teraz to się Femibion Natal 1 i Natal 2 nazywa. moim zdaniem to najlepsze tabletki z witaminami dla ciężarnych dostępne w naszych aptekach, bo zawierają metafolinę - całkowicie przyswajalną formę folianów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
owiecusia



Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 6:14 pm    Temat postu: kwas foliowy+centrum Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od dwóch miesięcy biorę kwas foliowy i centrum, miałam tendencje do anemi, wcześniej brałam zamiennie. jednego dnia centrum+zelazo drugiego centrum plus kwas foliowy. ale od domniemanego zapłodnienia nie biorę już żelaza. o ile lekarz nie przepisze wiecej to nie zamierzam z nim przesadzac, bo wzmaga objawy (nudnosci). dziś jade po wyniki hcg, bardzo sie boje, bardzo. bo mam objawy, nie mam okresu (za do tej pory mialam zawsze punktualnie).
wracajac do mojego pytania, czy moge narazie do wizyty u gin (za tydz) brac centrum i kwas foliowy? nie jest to za duzo?

przepraszam za odbicie od tematu, ale jestem taka podekscytowana! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group