Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Witaminy w ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martiinka



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 3:32 pm    Temat postu: Jakie witaminy najlepiej brać w ciąży ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jestem w piątym miesiący ciąży bardzo późno się dowiedziałam o niej mam pytanie jakie teraz moge przyjmować witaminy najlepeij małe i łatwe w połykaniu poniewarz jakoś nie radze sobie z zwiekszymi witaminami lekarz przepisał mi juz feminital ale też ciężko mi je połykać

--- Nie zakładaj nowych tematów jeśli istnieją pokrewne. Temat odnośnie witamin już jest wystarczy poszukać i tam zadać pytanie. Nie pisz całego postu pogrubioną czcionką - REGULAMIN- ---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamii jeśli lekarz potwierdził ciąże to jest ok. Zagnieżdżone i umiejscowione w macicy. Jeśli nie przepisał luteiny czy duphastonu to dziwne ale nie bede wchodziła w jego kompetencje Wink.Wszystko bedzie dobrze i nie myśl o najgorszym.
Martiinka w aptekach jest mnóstwo różnych witamin dla kobiet w ciąży. Feminatal moim zdaniem jest najlepszy ale faktycznie jest duży i cięzko go połknąć. Może spróbuj go rozdrobnić.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martiinka
moja siostra brała Maternę.
niestety nie wiem jakiej wielkości one są.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dante11



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam Smile planuję własnie ciążę i zastanawiam się, jakie brać witaminy, poprzedniej ciąży nie planowałam więc nie przygotowywałam się do niej zbytnio Wink teraz chciałabym zacząć suplementację odpowiednio wcześnie.
wiem o kwasie foliowym, biorę folik od kilku tygodni, natomiast koleżanka mi strasznie polecała feminatal 800, jako taki który ma łatwiej przyswajalną postać kwasu foliowego i oprócz tego inne potrzebne składniki. Tutaj też czytam o nim pochlebne opinie - myślicie, żeby zastąpić folik feminatalem już teraz, czy dopiero jak zajdę w ciążę?
z góry dziękuję za odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mozesz zazywac juz teraz. ja tez slyszałam od swojej gin ze feminatal jest o wiele lepszy Smile napewno nie zaszkodzi a tylko pomoze Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do końca pierwszego trymestru należy brać tylko kwas foliowy np. folik. To najważniejsza sprawa. Po zakończeniu pierwszego trymestru odstawiamy kwas foliowy na rzecz właśnie kompleksów witaminowych. Ja polecam feminatal. Zawiera wszystko co potrzebne kobiecie w okresie ciąży.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dante11



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
Do końca pierwszego trymestru należy brać tylko kwas foliowy np. folik. To najważniejsza sprawa. Po zakończeniu pierwszego trymestru odstawiamy kwas foliowy na rzecz właśnie kompleksów witaminowych. Ja polecam feminatal. Zawiera wszystko co potrzebne kobiecie w okresie ciąży.


no tak, ale feminatal metafolin ten na czas starań i pierwszego trymestru zawiera kwas foliowy, i to dużą dawkę, 0,8mg, podczas, gdy w foliku jest 0,4.
więc spokojnie można chyba zastąpić jedno drugim, skoro w feminatalu i tak jest kw. foliowego więcej?
ja tak właśnie zrobiłam, odstawiłam folik na rzecz feminatalu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niepotrzebnie ale nic się nie stanie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dante11



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
Niepotrzebnie ale nic się nie stanie.


a możesz uściślić, dlaczego wg Ciebie niepotrzebnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dużo by opisywaćWink.
W skrócie - w pierwszym trymestrze dla dziecka najważniejszy jest kwas foliowy. Cały kompleks zawierający inne witaminy wpłyną bardziej na Twój organizm niż na dziecko.Więc jeśli chcesz to bierz i jest ok. ale w zupełności wystarczy tylko kwas.Natomiast kiedy już dojdzie do prawidłowego rozwoju cewy nerwowej (KONIEC 12 TYG) kwas foliowy odstawiamy bo nie jest on w takich ilościach potrzebny a w zamian dostarczamy inne witaminki np w postaci kompleksów witaminowych.
Pamiętaj aby nie dublować dawki kwasu foliowego
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group