Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Witaminy rano czy wieczorem?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaśka_2053



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 6:20 pm    Temat postu: Witaminy rano czy wieczorem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak lepiej jest przyjmować witaminy? Kupiłam sobie Vitaral Premium i wiem, że powinno się to przyjmować po posiłku lub w trakcie posiłku, no bo witaminy jak wiadomo w tłuszczach się rozpuszczają. Tylko czy koniecznie to musi być śniadanie?? Zazwyczaj niestety omijam śniadanie więc mam problem z tym :/ Dotychczas wszelkie suplementy diety brałam wieczorem po kolacji, przed położeniem się spać. Czy to ma jakieś znaczenie?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roznie to jest.

JA jak lykalem cynk to na noc mp Smile zobacz na opakowaniu jak pisze z rana wez jakas kanapke i po jej łyknij witaminy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
enerka



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też łykam Vitaral i to z rańca zazwyczaj łykam, a jak nei zjem sniadania to przynajmniej jakąś przegryzkę zlapię, kawałek czekolady czy czegoś innego:) Wtedy już nie jestem na czczo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

takie rzeczy jak witaminy to trzeba lykac koniecznie z posilkiem lub zaraz po, poniewaz witaminy dzieli sie na rozpuszczalne w wodzie i w tluszczach, jesli wezmiemy taka kapsulke vitaralu na czczo, to istnieje spore prawdopodobienstwo, ze te witaminki przez nas przeleca i niewiele z nich skorzystamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważam,że bezsensowne jest kupowanie i łykanie dodatkowych witamin. Witaminy powinniśmy przyjmować z pożywieniem, a więc tak dobierać produkty, by dostarczać sobie wszystkich witamin, a nie sztucznie dokarmiać się jakimiś preparatami.
Tym bardzej,że łykając witaminy w tabletkach + jedząc posiłki nie kotrolujemy ich normy, a więc możemy stwarzać sobie sprzyjające warunki do jakiejś choroby, myśląc,że pomagamy organizmowi uzupełniać witaminy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
enerka



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to jest tak, że taki vitaral na pewno da mi te wszystkie witaminki które normalnie raczej ze zwykłym pożywieniem dziennie nie nabędę. Chodzi też o tryb odżywiania się niestety. Nie mam specjalnei czasu na to żeby jesć regularnie, a co za tym idzie zdrowo (jem szybko i bykle co) więc z witamin to przyjmuję pewnie tylko cholesterol:) Wolę jednak doładować siły takim vitaralem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poranek napisał:
Uważam,że bezsensowne jest kupowanie i łykanie dodatkowych witamin. Witaminy powinniśmy przyjmować z pożywieniem, a więc tak dobierać produkty, by dostarczać sobie wszystkich witamin, a nie sztucznie dokarmiać się jakimiś preparatami.
Tym bardzej,że łykając witaminy w tabletkach + jedząc posiłki nie kotrolujemy ich normy, a więc możemy stwarzać sobie sprzyjające warunki do jakiejś choroby, myśląc,że pomagamy organizmowi uzupełniać witaminy.


tak ? a jakich to chorób mozemy sie nabawic. nie smiesz mnie.. zeby popasc w hiperwitaminoze to trzeba ostro przegiac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tymi chorobami to bez przesady. faktycznie, trzeba byłoby garściami łykać wszystke centrumy, vitarale i inne tego tyu rzeczy. ale fakt jest faktem, że organizm się przyzwyczaja i rozleniwia jak dostaramy mu syntetycznych witamin. powinno się tego unikać i tylko w razach osłabienia organizmu lub niedoborów uzupełniać je tabletkami.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiadomym jest, ze wselkeigo rodzaju suplementy witaminowe maja dzialanie addytywmne, atym zaszkodzic to nam moze, jesli jednoczesnie stosujemy kilka suplementow na raz, jestem jednak pewny, ze suplement + codzienna dieta nie spowoduja zadnych chorob, nadmiarow, po to sa, zeby uzupelniac diete w witaminy, kiedy nie mamy czasu ciagle spozywac pelnoodzywczych posilkow, a jeslibysmy tak przejrzeli to co jemy to by sie pokazalo, ze witamin w tym tyle co trufli w polskiej ziemi Wink. zatem smacznego i nie przejkmowac sie, hiperwitaminozy nie bedzie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

helloween napisał:
poranek napisał:
Uważam,że bezsensowne jest kupowanie i łykanie dodatkowych witamin. Witaminy powinniśmy przyjmować z pożywieniem, a więc tak dobierać produkty, by dostarczać sobie wszystkich witamin, a nie sztucznie dokarmiać się jakimiś preparatami.
Tym bardzej,że łykając witaminy w tabletkach + jedząc posiłki nie kotrolujemy ich normy, a więc możemy stwarzać sobie sprzyjające warunki do jakiejś choroby, myśląc,że pomagamy organizmowi uzupełniać witaminy.


tak ? a jakich to chorób mozemy sie nabawic. nie smiesz mnie.. zeby popasc w hiperwitaminoze to trzeba ostro przegiac


Nie mialam na mysli hiperwitaminozy np. taka witamina C, ktora jest obecna w wielu produktach http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_askorbinowy

Poza tym sama jestem czlowiekiem zapracowanym i uwazam,ze usprawiedliwienie,ze nie ma sie czasu na zjedzenie pelnowartosciowego posilku jest zwyklym lenistwem poprostu i brakiem fantazji. Ponieważ jednak człowiek znajdzie setki wazniejszych spraw niż "błache" sprawy zdrowotne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group