Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Witamina D

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ariadna74
Spamer


Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A no właśnie...więc to prawda...kurcze , a ja myslałam, że tylko dam Vita D maluchowi starczy...czyli to prawda. A moze i ja powinnam brac? Tylko dla dorosłego to jaki preparat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ariadna ...chyyba prawda Wink
lepiej podac niz potem miec wyrzuty sumienia.

ja podaję.

ariadna74 napisał:
Tylko dla dorosłego to jaki preparat?

lepiej zapytac lekarza Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorota32



Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A robiliście te badania na poziom witaminy D jak tu mają -- link usuwam.czytaj regulamin forum- ]? faktycznie warto się tym zainteresować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Kwi 11, 2015 9:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z witamina d nie nalezy przesadzać. Przede wszystkim jesli sie podaje to na noc.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karola325



Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 10:04 am    Temat postu: Witamina D Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi też mówiono żeby witamine D podawać do 1 roku życia i tak zrobiłam a teraz moje dziecko ma 4 lata i ma krzywice!! Teraz bez względu na pogodę podaję [reklama] i co jakiś czas robię badanie czy poziom witaminy D mamy w normie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w okresie wiosenno-letnim witaminy d sie nie podaję. Nie tylko niedobór szkodzi ale nadmiar również
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Julia64



Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja podawałam do 2 lat tylko nie można przedawkować Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karola325



Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 8:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W okresie wiosenno - letnim też się podaje witaminę D w dni pochmurne, tak mi pediatra powiedziala jej pokazałam wyniki dziecka, u nas wyszedl niedobór. Kazała podawać [reklama]. Badanie można zrobic z krwi w kazdym laboratorium, nie jest drogie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group