Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Witamina D

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 10:12 pm    Temat postu: Witamina D Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześc!mam takie jedno pytanie do jakiego czasu się podaje witamine D dla dziecka.??W szpitalu lekarka powiedziała mi,że tylko witamine K podawac do 3 miesiąca a czy witamine D jeszcze podawac a moja mała ma 9 miesięcy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedni mowia ze przez 1rok zycia, inni ze do 2-3 lat.. najlepiej bedzie jak zapytasz sie pediatry Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Lis 27, 2010 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do ukończenia 2 lat
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja do roku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justyna88



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U nas jest do 3 lat ale od października do kwietnia, a przez lato nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaki lekarz taka opinia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dragozone



Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 10:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dziecko dużo przebywa latem na powietrzu to nie ma mu co podawać witaminy d - bo jak jest jej za dużo to też szkodzi. Mój Jasiek ma 15 miesięcy i od początku lata nie podaje mu już witaminy d zwłaszcza, że witamina ta jest w pokarmie m.in.: mleko modyfikowane, jajka, mięso itd... Oczywistym jest dla mnie, żewitaminę d powinno się podawać dodatkowo, jak dziecko jest karmione tylko piersią i to też tylko w okresie zimowym... choć ostatnio czytałam, że wystarczy jedynie wyjść z dzieckiem codziennie na 20 min, i nawet być w cieniu, to i tak jego organizm wyprodukuje odpowiednią dawkę tej witaminy... Dlatego nie popadajmy w skrajności. Powodzenia;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dawka jaka przepisuję lekarz jest odpowiednia do codziennego stosowania . Trzeba pamietac ,że witaminke tę powinno się podawać na wieczór/noc. Przede wszystkim to pediatra decyduje czy odstawic czy nie. Na własną rękę nie radzę....krzywica itd . Poza tym lekarz bada czy ciemiaczko jest zarośnięte bo to bardzo ważne
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu dlaczego na noc?

ja podaje rano...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Sie 31, 2012 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind dlatego,że witaminy D3 nie można podawać przed wyjściem na słońce np rano przed spacerem Witamina D jest przecież wytwarzana przez organizm w wyniku działania słoneczka. Podanie witaminy a póxniej kontakt dziecka ze słońcem może doprowadzic do przedawkowania, które może być bardzo groźne . Więc jesli podajemy to wieczorem.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group