Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Więzadło poboczne piszczelowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaaammil



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 12:02 am    Temat postu: Więzadło poboczne piszczelowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.


Pewnego dnia na treningu piłki nożnej zostałem sfaulowany przez wślizg kumpla. Dostałem w nogi, ale poczułem ogromny bój i 'chrupnięcie' w kolanie. Troche bolało, ale mogłem chodzi i nic sobie z tego nie zrobiłem, pomyślałem uraz jak każdy inny, poczekam bede smarował maściami i przejdzie. Jednak po tygodniu nadal bolało, więc postanowiłem isc do lekarza sportowego. Przebadała popatrzyła i mów ze nic nie widzi dała skierowanie na USG. Po nastepnym tygodniu zawitałem u niej z wynikiem USG, gdzie mam napisane: Więzadło poboczne piszczelowe naderwane. I teraz tak: Lekarz który robił mi usg zalecił stabilizator, co mi odpowiadało, lecz lekarka która prowadziła włożyła mi w gips.
Noga w gipsnie mnie bardzo boli, ponieważ najbardziej mnie boli kolano jak mam wyprostowane, a w gipsnie musze je miec cały czas wyprostowane. Kiedy nie miałem gipsu chodziłem normalnie odczuwałem LEKKI ból ale nie taki jak TERAZ!? Nie wytrzymałem i zdjąłem gips po 4 dniach. Założe go do szkoły czy jak bede gdzies wychodził ale w domu nie wytrzymuje z bólu i musze zdjąc.
Co o tym myslicie?
Moge zdjac kompletnie i załatwic dobie stabilizator?
Ogólnie miał ktos taka kontuzje? Jakis rady na szybkie leczenie rehabilitacje i szybki powrót do sprawności?

Pozdrwiam
Kamil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 12:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z takimi kontuzjami jest tak, że jeszcze do stosunkowo niedawna leczono takie urazy zakładając opatrunek gipsowy, żeby ustabilizować staw kolanowy, a wszystkie struktury zrosły się prawidłowo.W tej chwili coraz częściej odchodzi się od tej metody leczenia, ponieważ długotrwałe unieruchomienie kończyny może powodować skutki uboczne, w związku z czym jeśli można, stosuje się stabilizatory.

Co do tego czy możesz sobie ten gips darować...moim zdaniem, skoro lekarz zastosował taką a nie inną metodę leczenia, to miał ku temu podstawy.Bez wyników badań nie da się nic więcej powiedzieć...

A ból w pozycji wyprostowanej odczuwasz dlatego, że więzadło jest naderwane,a w tej pozycji napina się aby stabilizować staw.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group