Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Widok krwi - mdłości.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiler3310



Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:40 pm    Temat postu: Widok krwi - mdłości. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Moja znajoma chciałaby zostać lekarzem (chirurgiem). Ma jednak mały problem - otóż na widok krwi robi jej się słabo. Bardzo to przeżywa, boi się, że nie podoła na studiach. Czy możliwe, że jej to przejdzie? Czy jest na to jakiś sposób? Czy wszyscy lekarze są na widok krwi zupełnie niewrażliwi? Proszę o odpowiedź.

P.S. Przepraszam jeśli napisałem w złym dziale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy coś takiego przechodzi...
może po praktykach, powolnym oswajaniu się z tym widokiem, jeśli mdleje i robi jej się słabo na widok krwi, to.. hmm chyba nie za bardzo może być chirurgiem, no chyba, że jakoś się z tym upora, tylko jak Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia powiem, że nie ma szans...Obawiam się że nawet w prosektorium nie da sobie za bardzo rady...Na studiach miałam 4 takie osoby... 3 odpadły po trzecich zajęciach z anatomii jak przyszło nam zajmować się preparatami...Ostatnia osoba na wakacyjnych praktykach w szpitalu...

Więc ja raczej skupiłabym się na szukaniu kierunku który jest mniej z widokiem krwi, czy ciał związany...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group