Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Werzyć optykom z takich sklepów jak np Fielmann?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marija333



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 7:42 pm    Temat postu: Werzyć optykom z takich sklepów jak np Fielmann? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam, czy wyniki badań jakie można dostac od darmowego sklepowego okulisty mogą być rzeczywiście wiarygodne... Jakieś przygody, wnioski?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wniosek mogę wyciągnąć jeden, w każdym miejscu można znaleźć zarówno specjalistów jak i pseudospecjalistów. W wielkich salonach optycznych nie pracują okuliści a optometryści. Moje doświadczenia z podobnym salonem są jak najbardziej pozytywne, nikt wcześniej nie poświęcił mi prawie 40 minut żeby właściwie zdiagnozować wadę i dobrać jak najlepsze szkła (badanie komputerowe jaki i po nim tradycyjne). Wcześniej byłam u jednej pani okulistki która zamiast szkieł "-" na dodatek z mocą cylindryczną, wcisnęła mi na siłę '+' wyzywając jeszcze,że zamiast krzywych linii widzę proste (wizyta trwała może z 10 minut). Druga pani okulistka wyznawała zasadę niedokorekcji, dlatego dostałam za słabe szkła, ale chociaż minusy z cylindrem (wizyta trwała krócej niż 10 minut). Dopiero w w salonie optycznym dobrano mi szkła w których widzę idealnie. Chodzę tam też na badania kontrolne. Poleciłam wszystkim moim znajomym, oni także są zadowoleni i wracają tam. Co do cen oprawek i szkieł, to hmmm... wolę zapłacić za badanie i wyrobić okulary w innym miejscu. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dominka345



Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 1:43 pm    Temat postu: Tak Polecam Fielmanna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem badania darmowe wzroku niczym się nie różnią od płatnych, jednego dnia pójdziesz i u tego samego specjalisty zapłacisz a w innym tygodniu zrobią promocje i badanie będzie bezpłatne a ten sam okulista Smile My rodzinką chodzimy do fielmanna i jesteśmy zadowoleni, ceny nie za wysokie i częste promocje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gerter



Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Darmowe badania wzroku w ogóle nie różnią się od płatnych. Robiłam takie za free u fielmanna i polecam. mają też fajne i tanie oprawki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kokarda



Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 2:07 am    Temat postu: Wierzyć optykom z takich sklepów jak np Fielmann? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 10 lat jestem klientką/pacjentką sieciowego salonu optycznego i jestem bardzo zadowolona. W międzyczasie byłam na kilku prywatnych wizytach u znanych okulistów i zawsze ich opinie pokrywały się z opiniami okulistów z sieciówki. Okulary i soczewki też miałam dobrze dobrane. No i w sieciówce nie musiałam płacić 150-200 zł za wizytęSmile więc jeśli chodzi o badanie profilaktyczne dla mnie nie ma różnicy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bączek



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy w salonie optycznym zaproponowano Ci rzucenie w cholerę okularów i soczewek, bo to tylko protezy? Czy pracownik salonu optycznego wyślę Cię na przykład na korekcję laserową?
Nie płacisz za wizytę, bo ta jest "wliczona" w cenę okularów, które kupujesz, nieprawdaż?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
finka08



Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, to tak działa, że jak nie kupisz oprawek, to wtedy normalnie placisz za wizyte. Wiec moim zdaniem ona wcale nie jest darmowa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anadiya



Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja skorzystałam z usług salonu Fielmann i jestem bardzo zadowolona. Mają super niskie ceny i markowe oprawki. Uważam, że warto do nich zajrzeć! Ja kupuję tam od kilku lat i jestem niezmiennie zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Roszponka



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fielmann to dobra opcja Wink raz kupowałam tam oprawki - nie dośc że pomogli mi wybrać najlepsze, to jeszcze z dobraniem szkieł nie było problemu, bardzo pomocni ludzie tam pracują Smile i profesjonalni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group