Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wędzidełko - kłopoty i lęk...

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 12:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to jest, zależy od umiejscowienia urazu. Jeśli naderwany został fałd łączący napletek z żołędzią to jest to naderwanie wędzidełka (bo tak się ta struktura nazywa).

Tak czy tak, lekarz założy szew i po kilku dobach wszystko wróci do normy.

A zdarzać się to później może przy zbyt mocnym obchodzeniu się z prąciem(napletek zostanie obciągnięty bardziej niż powinien). W innych sytuacjach do ponownego urazu nie dojdzie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bochen



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mialm podobnie, otoz u mnie nazywalo sie to "frenulum breve" czyli za krotkie wedzidelko. Zabieg trwal 20 minut, znieczulenie miejscowe, rekonwalescencja zaledwie 3-4 dni, po tych 3-4 dniah szwy wyszly i pomalutku sie wszystko goilo Smile zrob to kolgo jak najszybciej a unikniesz wielu problemow i niedogodnosci Smile dodam jeszcze ze czlonek sie pozniej wydluzy Wink)))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luter



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam 16 lat, i potrzebuję fachowej pomocy.
Otóż mój problem wygląda w sposób następujący.
Gdy mój penis jest w stanie spoczynku, to napletek schodzi elegancko ile tylko zechcę, ale gdy go dotknę suchą dłonią to mam takie dziwne uczucie, nie nazwę tego bólem ale coś w tym stylu. Gdy jest w wzwodzie, to również schodzi elegancko, lecz za żołądź i tworzy się minimalna fałdka skóry, i też jest to dziwne uczucie gdy dotknę. I teraz nie wiem czy spróbować na siłę ściągnąć napletek dalej, czy co zrobić ?
Dodam też że czytałem tutaj wszystko, ale sam nic z tego już nie wiem.
Hmm dziś spotkałem się z dziewczyną, która pieściła mnie oralnie i zdjęła mi napletek, ale wrócił na swoje miejsce dopiero po oklapnięciu, we wzwodzie nie dało się go wrócić aby zakryć żołądź. Może to też istotne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luter



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 11:48 pm    Temat postu: Dziwny ból po zdjęciu napletka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam 16 lat, i pewien problem, szukam rady specjalisty bo nie wiem co zrobić.
Otóż gdy zdejmuje napletek (w stanie oklapłym i wzwodzie) to gdy dotknę żołędzia to mnie boli, a gdy ściągam skórę niżej to jest to możliwe lecz razem z tym pociąga mi żoładź. Czy podczas stosunku z prezerwatywą istnieje możliwość zerwania tego ? lub czegoś innego?
Chciałbym uniknąć operacji i zabiegów, dlatego prosiłbym o jakąś pomoc.
Pozdrawiam


-----edited by emilka-----
temat przylączyłam do pokrewnego problematyką
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luter
To co opisuje to jest wędzidełko,w czasie stosunku istnieje ryzyko zerwana,naderwania wędzidełka,wówczas zachodzi konieczność wykonania plastyki wędzidełka czyli zeszycia.zadaniem wędzidełka jest zsuwanie napletka na żołądź.Uszkodzenie wędzidełka nie leczone spowoduje że napletek nie będzie przykrywał żołądź.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sernik1984



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. a jak mam 27 lat to nie jest za póżno na taki zabieg ? ( za krotkie wedzidelko) ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karol66



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tczew
PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 1:05 am    Temat postu: Zerwane wędzidełko ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam , otóż wczoraj podczas stosunku z dziewczyną zerwałem sobie wędzidełko .Skutkiem tego było pełno krwi , przez co zapaprałem sobie koc i łóżko . Zaraz po tym zdarzeniu pojechałem na pogotowie , gdzie lekarz dyżurujący na pierwszej pomocy dal mi znieczulenie na gazie i założył szwy rozpuszczalne . W związku z tym mam pewne pytanie , czy owe wędzidełko zostało całkowicie przerwane całkowicie ? Wiem ze coś tam zszywał , ale z tego co czytałem na forach to niektórzy nie maja tego wędzidełka po operacjach i nawet lepiej funkcjonują bez tego(chodzi tutaj mi o życie seksualne) . Czy tez nie będę miał tego wędzidełka ? Czy lekarz po prostu zszył to z powrotem ? Czy po tych szwach mogę od razu nałożyć napletek czy muszę chodzić przez parę dni z odsłoniętym napletkiem ?! Proszę o odpowiedz , pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No a skąd mamy wiedzieć czy Ci to zszył? Smile Trudno odpowiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group