Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wędrujące uczulenie nie wiadomo na co

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
owidio



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 3:20 pm    Temat postu: wędrujące uczulenie nie wiadomo na co Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mój problem dotyczy postępujących plam. Pewnego dnia obudziłam się i po tym jak zobaczyłam w lustrze swoją rekę, doznałam lekkiego szoku. Zacznę od początku. Kupiliśmy z męzem mieszkanie w starym budownictwie. Gruntownie je wyremontowaliśmy i wprowadziliśmy się w sierpniu b.r. W połowie września zakupiliśmy materac do naszej sypialni ciesząc się że wreszcie będziemy mogli z niej korzystać. Niestety po pierwszej nocy w nowej sypialni i na nowym materacu obudziłam się z dziwnymi różnokształtnymi ciemnoróżowymi plamami na ręku. Większość z nich miała kulisty kształt niczym pierścienie czy centki, blade w środku, więc widoczne były brzegi tych okręgów, okropnie swędzące i nieco wypukłe. Z każdym dniem miałam wrażenie że to uczulenie wędruje coraz dalej. Nastęnego dnia miałam już na całych dłoniach i pachwinach włącznie z górną częścią ud. Nigdy nie byłam alergiczką. W mojej rodzinie też nie ma takich przypadków. Byłam u lekarza rodzinnego i usłyszałam ze to pokrzywka. Przepisano mi encorton, jednak mi bardziej zależy na znalezieniu przyczyny aniżeli łagodzeniu skutków. i tak przenieśliśmy się do innego pokoju, na inne łóżko z inną pościelą. Niestety wszystko trwa nadal. Pojawia się i znika i tak w kółko, zaczyna się od jednego miejsca i za chwilę jest coraz dalej i dalej. Lek zażywam tylko wtedy gdy już nie mogę wytrzymać bo cały czas jestem w trakcie procesu weryfikacji i eliminacji. Co mogę dodać, psa miałam całe swoje życie i nic mi nie było. Mam go i teraz. Biorę lek dostinex od kwietnia tego roku ale do tej pory nic mi nie było, biorę go raz w tygodniu w piątki a dziś w czwartek po 3 dniach spokoju, jednolitej i gładkiej skóry obudziłam się z ogromnym wysypem na nogach, pachwinie, rękach a nawet na plecach przyczym na plecach to już nie małe pierścionki a jedna wielka zlana plama. Niestety kończą mi sie pomysły co to jest i co może to wywoływać, proszę więc o jakąklwiek informację, poradę może nakierowanie. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pokrzywka często bywa na tle psychicznym - nerwicowym.
czy masz więcej stresów? zauważyłaś taką prawidłowość?
a może coś w mieszkaniu Cię uczula. nie wiem- coś w ścianach, tynku?
robiłaś sobie testy alergiczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
owidio



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 11:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na początek-dziękuję za zainteresowanie tematem,...tło nerwowe odpada,żadnych większych stresów, ot tyle co konieczne dla zachowania równowagi Wink parę lat temu miałam już robione standardowe testy alergiczne bo sama z ciekawości chciałam sprawdzić ale wszystkie wyszły ujemne tzn pyłki, roztocza, sierść kota i psa...tynki?któż to wie, tak sobie jedynie myślę,, że skoro przebywam w tym naszym mieszkaniu od sierpnia to tynki czy farba, czy nawet meble dałyby mi się we znaki chyba ciut szybciej...ale oczywiście mogę się mylić....doszło do tego że analizuję
już to co jem ale żadnych "nowości" nie spożywałam, żadnych cytrusów etc a najbardziej dziwi mnie że ostatnio były 3 dni idealnego spokoju i tu znowu...bach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a robiłaś testy na alergię pokarmową?

myślę też że warto zrobić badanie krwi + ob Smile
tak na wszelki wypadek- żeby sprawdzić z tym wszystko ok.
poza tym raz na rok powinno się wykonywać badania krwi. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
owidio



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 12:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

badania krwi wykonuję przynajmniej 1x na rok, ostatnie-1 mc temu (wyszły ok) ....by zrobić testy na alergię pokarmową trzeba byc milionerem ;/ bo 1 badanie to 1 składnik pokarmowy koszt rzędu ok 40 zł, zresztą pewnie nawet nie ma testów na wszystkie składniki pokarmowe, które trafiają do naszego przewodu pokarmowego....w każdym razie, właśnie wróciłam od Dermatologa i stwierdził, iż oczywiście jest to pokrzywka pokarmowa...i z 90% prawdopodobieństwem obstawiałby lek, który przyjmuję, jako że alergie w takich przypadkach ujawniają się przeważnie po pół czy roku stosowania preparatu....więc dziś idę do swojego endokrynologa by i on to zobaczył..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yola
Spamer


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja kupuję [zakaz umieszczania linków na forum]..
mieszkania i nieruchomości wyłącznie z rynku pierwotnego. Boję się wtórnego, nigdy nie wiem na co mogę natrafić, co trzeba będzie remontować, w co inwestować. Z pierwotnego mam plan budowy, wiem z jakich kto korzystał materiałów itd. bo o takie rzeczy można się dowiedzieć jeśli się chce i na pewno nie trzeba inwestować w remont.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group