Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Waga w ciąży

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:04 pm    Temat postu: Waga w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy można w jakiś sposób przewidzieć jak dużo przytyje się w czasie ciąży?? Od czego to zależy, jedne kobiety tyją 30 kg inne 7.............


----edited by emilka----
temat przeniosłam do odpowiedniego działu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie do konca. jak się obżerają to potem tyją 30kg. ogólnie są pewne normy, ile sie powinno przybrać i ile kg w ciągu każdego tygodnia ciąży w zależności od wagi początkowej matki, aktywności fizycznej i stylu życia.
ale to sprawa też indywidualna. w końcu dlaczego jedne kobiety nagle tyją po tych samych tabletkach anty, które wywołują stan pseudociąży a inne nie? kwestia indywidualna
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malutka23



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 231

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z emilka. wszystko zalezy od genow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak i mają na to wpływ też geny Smile lekarz mi to nawet dzisiaj powiedział że nasze zdolności do przybierania na wadze są tak same obciążdeniem genetycznym jak podatność na rozstępy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trili2007



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 6:31 pm    Temat postu: Problem z tyciem w ciąży. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
mam problem z tyciem w ciąży
pierwszą córke urodziłam 3 lata temu, przez 9 miesięcy przytyłam ponad 30 kilo Embarassed
tak naprawde nie objadałam sie nadmiernie może pod koniec ciąży jadlam więcej słodyczy
teraz jestem w drugiej ciąży i w drugim miesiącu, ponieważ mam potworne mdłości nie mam ochoty na jedzenie jedno na co mam ochote to jabłka
niestety od zrobienia testu do dnia dzisiejszego (czyli miesiąc) juz mi przybył kilogram
nie chcę przytyć tak jak w pierwszej ciąży bo tak naprawde to mi wiele jeszcze zostało z przed 3 lat
mam 172 cm wzrosu i zaczełam ciąże z waga 89 kilo.
troszke mi smutno bo nie wiem co mam zrobic żeby tak nie tyć Crying or Very sad
wiedząc że to nie jest dobre dla dziecka i dla mnie
może ktoś z Was mi poradzi co zrobić?
czy można stosowac jakąś diete?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz nie ma mowy o diecie. Przede wszystkim dziecko jest ważne. Dopiero po porodzie trzeba będzie ograniczyć ilości spożywanych pokarmów i przede wszystkim zadbać o codzienny ruch (którego myślę przy dwójce dzieci brakowało nie będzie).
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dieta to niekoniecznie.
Przede wszystkim nie powinnaś jeść za dwoje.
Schemat zapotrzebowania kalorycznego w ciąży zmienia się dopiero w III trymestrze o 200 kcal i w czasie karmienia o 300kcal.

W czasie I i II trymestru powinnaś jeść tyle samo co przed ciążą. To na czym powinnaś się skupić to nie ilość a jakość pokarmu- więcej warzyw i owoców, naturalne produkty, mało słodyczy, ryby i białe mięso.
Unikaj surowego mięsa!!!

Aktywność fizyczna to nie tylko ruch przy dzieciach. Taki ruch nie jest wystarczający by schudnąć. Najlepiej wybrać sobie jeden wieczór w tygodniu dla siebie i poświęcić go na basen- schudnij i ujędrnisz skórę zwłaszcza piersi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trili2007



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 3:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedzi
byłam na wizycie kontrolnej i lekarz powiedział że mam jeść dużo warzyw i owoców, gotowane mięso,ryby i sery.
Napewno mam zrezygnować z białego chleba, potraw smażonych, słodyczy i podjadania między posiłkami.
Dobrze że nie mam ochoty na słodycze. Smile
Dodał że w I trymestrze nie mam prawa przytyć nawet 0,5 kilo.
Mam nadzieje że mi się uda.
Jak narazie po 2 dniach, przestrzegam zaleceń, ale wieczorem czuję się troche głodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

unikaj wieczornego podjadania.
Popij szklanką wody, do smaku możesz dodać kilka kropli soku z cytryny.
Pamietaj by myć owoce i warzywa bardzo dokładnie. Polecam Ci również produkty z ekologicznych upraw czy hodowli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oliwia



Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 70

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam podobny problem tyle ze jestem w ciazy z 1 dzieckiem przed ciaza wazylam 40 kg przy wzroscie 155 jestem w 6 miesiacu i waze juz 57.8 kg a tu jeszcze tyle tyodni do konca a jesli chodzi o to objadanie jem o wiele wiecej niz pzred ciaza nie potrafie sie pochamowac jak zaczynam jesc tak jak pzred ciaza to ciagle czuje glod mala mnie kopie tak jakby dawala znac ze tez chce sie jej jesc:P dlatego jem tyle na ile mam ochote Smile najwyzej bede walczyc z nadwaga po porodzie a dokladniej po okresie karmienia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group