Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

waga niemowlaka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
visenna



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 7:31 pm    Temat postu: waga niemowlaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byliśmy dziś na szczepieniu z synem i trochę mnie przeraziła jego waga (choć w przychodni nie zrobiła ona wrażenia) - mianowicie 8800g!!! W grudniu syn ważył już 10kg, więc nie rozumiem skąd ten spadek ://
Synek rozwija się świetnie, cały czas jest w ruchu, nie wygląda na zabiedzonego, wręcz przeciwnie - ma wilczy apetyt i ostatnio nawet miałam wrażenie ze przytył. Więc skąd ten spadek???? Dodam, że synek jest też malutki,nie osiągnął jeszcze 80cm. Bardzo mnie martwią te jego malutkie gabaryty, wciąż mieści się w ciuszki dla 9mc niemowląt Sad(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co pediatra na ten spadek wagi?
robiłaś małemu badania? morfologia, mocz?
może warto sprawdzić- tak na wszelki wypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
visenna



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pediatra twierdzi, że mały rozwija się bardzo dobrze. generalnie gdybym nie wiedziała o tej wadze to też tak bym myślała - ma super apetyt, nie choruje, ładnie chodzi, dużo czasu spędza na powietrzu, nie jest blady, co lepsza - wcale nie jest chudy i zwykle znajomi się śmieją że grubasek. może to taka jego uroda, my też jesteśmy drobniutkiej budowy???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może byćSmile zwykle dzieci odziedziczają budowę ciała po którymś z rodziców Smile
mój bratanek np ma niecałe 3 lata a wygląda na co najmniej o rok starszego:)
jeśli mały się na nic nie uskarża to widocznie nic mu nie dolega. obserwuj go jednak i gdyby coś wzbudziło Twój niepokój skontaktuj się z lekarzem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
syla2



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:23 pm    Temat postu: waga niemowlaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, moja coreczka urodziła sie z wagą 3255g.W szpitalu waga spadla do 3020g,tydzień pozniej wazyła 3055g,następny tydzień 3330g.Po 20 dniach kolejne ważenie-4120g.Maleńka jest karmiona sztucznie(bebiko 1) zjada ok 100-120ml co 2,5-3h.Pije również herbatke koperkową ok 100ml dziennie.Córeczka ma 6 tygodni.Czy prawidłowo przybiera na wadze?


temat przenosze w odp. miejsce---edit by Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niemowlak powinnien przybierac na wadze ok 180- 200 gr na tydzien
twoja corcia przybrala ok 260 gr..to troszke za duzo...no ale skonsultuj to z pediatra..moja przybierala 230 i moja pediatra doradzila mi trzymac sie sztywno 3 godzin miedzy jedzonkami..no ale ja karmie piersia wiec nawet nie wiem ile on zjada mleczka ...teraz ma 3 miesiace i przybiera ok. 170- 200 gr wiec w normie..porozmawiaj z twoim lekarzem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
syla2



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 6:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za podpowiedż, w poniedziałek idziemy na szczepienia wiec na pewno wszystkiego się dowiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
claudine



Dołączył: 25 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 4:04 pm    Temat postu: Czy 12 kg u 10-cio miesiecznego dziecka jest normale? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Moj synek gdy sie urodzil wazyl 3,05kg. Od pierwszych dni uwielbial jesc. Nigdy nie mialam z nim problemow jesli chdzi o jedzenie Smile . Szybko przybieral na wadze. Teraz ma prawie 11 miesiecy i wazy juz 12 kg. Jest duzym chlopcem (nosi ubranka na 92cm). Znajomi smieja sie ze jest pulpecikiem. Boje sie, ze jego waga moze przeszkodzic mu w chodzeniu Crying or Very sad . Prosze inne mamy, ktore mialy taka sama sytuacje o odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

claudine, wiekszym dzieciom podobno jest trudniej zaczac chodzic tak mowila lekarka mojej kolezance co nie oznacza ze dziecko jest jakos opuznione czy cos w tym stylu na kazdego przyjdzie czas i czy zacznie chodzic w wieku 10 czy 14 miesiecy to chyba bez znaczenia prawda?

Dziecko mojej kolezanki ma 8,5 miesiaca i wazy ok 11 kg wiec bez obaw nie twoje jest najwieksze Smile Moj syn zas ma 9,5 miesiaca i wazy 9 kg i czesto slysze o jaki malutki itp tak zle tak niedobrze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group