Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wada rozwojowa macicy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwial25



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 10:40 pm    Temat postu: Wada rozwojowa macicy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
rok temu miałam robione pierwsze w życiu USG dopochwowe i lekarz wykrył u mnie wade rozwojową macicy. Stwierdził, że mam przegrodę która dzieli macicę na dwie części - powiedział jednak że nie wie jak duża jest ta przegroda i jak jest usytuowana. Jednak w opisie badania napisał, że jest to macica dwurożna, a jak się dowiedziałam potem z internetu - z przegrodą a dwurożna to dwie różne wady rozwojowe.
W efekcie jestem zmartwiona bo lekarz mi powiedział że mogę mieć w przyszłości problemy z zajściem w ciążę (na razie nie planuje, ale za jakieś 4 lata być może będę chciała się starać o dziecko), a na dodatek nie wiem dokładnie jaką mam wadę, jak duża jest ta anomalia i w jak dużym stopniu mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. I stąd moje pytanie - co ja mam dalej robić w celu odpowiedzenia sobie na moje pytania - czy szukać bardzo dobrego lekarza który rozpozna z obrazu USG co to dokładnie za wada, czy USG jest po prostu za mało dokładnym badaniem żeby się tego dowiedzieć i muszę skorzystać z innego badania. Czy opłaca się czekać kilka miesięcy i robić badania na NFZ, czy NFZ nie operuje sprzętem który wykryłby moją wadę macicy?
Dziękuję za odpowiedź. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuje zrobic ponowne usg na dobrym sprzęcie u dobrego ginekologa...niestety prywatnie szybciej i dokładniej ponieważ mają zazwyczaj lepszy sprzęt niż w gabinecie nfz
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stynka



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 01, 2016 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szkoda, że nie znamy ciągu dalszego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group