Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wada postawy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonimowy



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 1:17 pm    Temat postu: Wada postawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam wade postawy są to chyba plecy okrągłe ale nie jestem pewien mam zdjęcie mojej postawy prosze o pomoc i o instrukcje jak to leczyć korygować itd. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tak sobie z ręki wywróżyłeś te plecy okrągłe, czy to diagnoza lekarza? bo ze zdjęcia to nawet nie widać połozenia łopatek... myślę, jak pójdziesz do specjalisty, to otrzymasz szereg rad i zaleceń...

a tak od siebie: gimnastyka korekcyjna i unikanie postaw, gdzie są wyciągnięte do przodu ręce jak np.jeżdżenie na rowerze z nisko umieszczona kierownicą, przy telewizorze trzymanie jakiegoś kijka za plecami, pływanie stylem grzbietowym, ćwiczenia oddechowe, cos tam na pewno dają. Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowy



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 7:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łopatki mam właśnie wystające poczytałem o tym troche i sam sobie diagnoze postawiłem ale ok lekarzem nie jestem pójde do specjalisty.Dzięki za odpowiedź.Troche mnie denerwuje mnie ta wada postawy bo kiedyś tego nie miałem.A znacie może jakieś ćwiczenia na takie wady bo nie wiem jak to korygować.PS jak się nazywa specjalista od takich spraw Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardziej chodziło mi o to, czy łopatki są na równi czy np. jedna lezy nizej od drugiej Wink

specjalista to ortopeda. i zanim sie zaczniesz sam korygować, to lepiej pójść i może lekarz coś doradzi. poza ty określi na pewno jaka masz wadę, bo samemu to sie nie widzi wszystkiego.

a tutaj kilka ćwiczeń:
" 1. Klęk podparty, kolana w rozkroku; wysuwanie ramion do przodu i opad tułowia do pozycji "ukłon japoński".
2. Pozycja jw. z oparciem rąk o krzesło – pogłębianie opadu.
3. Leżenie przodem, ręce splecione na karku. Skłon tułowia w tył, cofnięcie łokci, ściągnięcie łopatek, wyciągnięcie głowy w przód.
4. Siad skrzyżny na podłodze w otwartych drzwiach. Rozpieranie framugi drzwi ściągając łopatki – dłonie umieszczone na wysokości barków.
5. Chwycić laskę lub kij od miotły przed sobą za oba końce, przenieść nad głową i umieścić na plecach, na wysokości łopatek – wytrzymać w tej pozycji licząc do 20.
6. Ręce uniesione w bok na wysokości ramion. Krążenie ramion w tył, licząc do 5. Łopatki mocno ściągnięte. Opuścić ręce, rozluźnić się licząc do 3, powtórzyć ćwiczenie 4 razy.
7. Klęk podparty naprzeciwko ściany w odległości 1 m, przed głową na podłodze położyć piłeczkę ping - pongową. Dmuchnąć na piłeczkę tak, aby odbiła się od ściany. Powtórzyć ćwiczenie 5 –8 razy.
8. Leżenie tyłem, ręce w położeniu "skrzydełka", nogi lekko uniesione nad ziemią, wykonują "nożyce", licząc do 5. Opuścić nogi, rozluźnić się. Powtórzyć całość 3-5 razy.

W przypadku pleców okrągłych nie zaleca się :
* przewrotu w tył i w przód
* stania na rękach i głowie
* dużej ilości skłonów ( zamiast skłonów opady )
* jazdy na rowerze przy niskiej kierownicy."

ps. zawsze możesz kupić sobie "pajączka" Razz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowy



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz racje lekarz najlepiej oceni.Dzięki za ćwiczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 1:01 am    Temat postu: koci grzbiet Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No Emilka rozbrykałaś się.
Oklaski. #####
Z tym ortopedą jest tak, że powinien cię skierować od specjalisty od rehabilitacji. Ten znowu zaleci serię ćwiczeń korekcyjnych.
Jeżeli dobrze trafisz, to podejdą do tego poważnie i pokażą ci i nauczą, co i jak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group