Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

W którym tygodniu ginekolog może wykryć ciążę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lidka



Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 6:19 pm    Temat postu: Czy ginekolog wykryje wczesną ciąże podczas badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie może wydawac się nieco głupie, ale moje obawy i mój niepokój nakazuja mi je zadac Smile
Od 2 miesięcy nie mam okresu (nie wystąpiły 2 cykle), udałam się więc z tym problemem do gineologa. Lekarz uznał, że to z powodu np. stresu i przepisał mi lek (luteina), który miał wywołac miesiączke. Tymczasem nic się nie dzieje!!! Okresu jak nie było tak nie ma!!
Ostatnio przyszła mi straszna myśl: że to może ciąża! Nie kochałam się z chłopakiem ale uprawialiśmy petting i on do pieszczot użył rąk (chyba nie musze tłumaczyc gdzie powędrowały Razz ) Przyszło mi też do głowy że on mógł miec plemniki na rękach!
czy w takim razie jest możliwe że doszło do zapłodnienia?
Czy lekarz mógł nie zauważyc ciąży podczas badania (badanie wyglądało tak: lekarz włożył mi palec do pochwy i nacisnął brzuch)

Przepraszam że może zadaje tak oczywiste pytanie ale na prawdę mam obawy Sad proszę o odpowiedź a szczególnie Moderatorów[/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ginekolog na badaniu wykryłby ewentualna ciąże. Nie ma takiej możliwości żeby nie. Skoro bierzesz te proszki na wywołanie okresu i nie działają to idź jeszcze raz do tego lekarza i powiedz o tym. A może za mało czasu minęło?? pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidka



Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli lekarz na podstawie właśnie takiego badania powinien wykryc ewentualną ciąze? Bo obyło się bez wziernika... dodam że jeśli faktycznie jestem w ciązy to wychodzi na to że w drugim miesiącu, a słyszałam że w tym stadium jeszcze lekarz może tego nie zauważyc!
A jakie jest prawdopodobieństwo że właśnie w takiej sytuacji mogło dojśc do zapłodnienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobieństwo ewentualnej ciąży w Twoim przypadku jest znikome Very Happy Very Happy Lekarz na pewno rozpoznałby w badaniu gdybyś w niej była.W ciąży np. zmienia się kolor warg sromowych,a także szyjka macicy i sama macica.W związku z powyższym radzę się nie martwić i poczekać na miesiączkę Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidka



Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to miło coś takiego usłyszec i bardzo dziękuje za słowa otuchy Very Happy
Ale mam jeszcze jedno pytanko. Jak zmienia się kolor warg sromowych i skąd lekarz może wiedziec że zmienił się kolor, skoro wszcześniej ich u mnie nie widział?
I przypominam jeszcze że lekarz jedynie użył do badania palca i nacisną ręką na mój brzuch bez użycia wziernika!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wargi są zasinione. A skąd to będzie wiedził, no z doświadczenia (lekarz nie odrazu sam pracuje najpier przechodzi starz. Czyli pracuje pod opieką wykfalifikowanych lekarzy ktorzy go instrują - to etap nauki).

Dokąłdnie po czy może poznać podczas badania czy jesteś w ciązy czy tez nie jest opracowane w temacie:
http://www.biomedical.pl/forum/objawy-ciazy-vt233.html
Na dole tego tematu Smile opracowal to lekarz więc informacje są żetelne.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidka



Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochaniutcy bardzo wam dziękuje za wasze słowa Smile Dodały mi na prawdę wiele otuchy, wtedy kiedy tak bardzo się denerwowałam ale dzisiaj jest już wszystko w porządku, okres się pojawił Very Happy Nawet nie sądziłam, że pojawienie się miesiączki może przynieśc tyle radości Smile

POZDRAWIAM I JESZCZE RAZ DZIĘKUJE ZA SŁOWA WSPARCIA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sylwia17



Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 1:59 pm    Temat postu: W którym tygodniu ginekolog może wykryć ciążę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
W którym tygodniu ginekolog może wykryć ciążę?
Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź na to pytanie powinnas znaleźć na forum, trzeba tylko poszukać a nie bezzastanowienia zadawac pytanie, które było już wielokrotnie zadawane i odpowiedzi też były wielokrotne.Zależy czy lekarz robi zwykłe badanie ginekologiczne, czy używa ultrasonografu, czy tez przepisuje skierowaine na badania krwi. Najszybciej pozna że jest ciąża poprzez badania krwi na obecność hormonu który wydziela się tylko w czasie ciąży, jest to gonadotropina kosmówka, a badanie to test bHCG. usb i zwykłe badanie może nie byc wystarczjące we wczesnej fazie rozwoju płodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mona86@



Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 2:04 pm    Temat postu: co z badaniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam takie pytanie chyba jestem w ciazy zrobilam test linia pokazujaca ciaze pojawila sie na chwile i zniknela:? ale to nie o to mi chodzi bylam u ginekolowa a mianowicie ginekolog po badanu powiedzial mi ze ona na razie nic nie czuje powinnam poczekac do nastepnej miesiaczki lub jej braku i isc sie zbadac :wink:moje pytanie jest takie:
po jakim czasie ginekolok przez badanie moe stwierdzic ciaze
pozatym czy powinnam odstawic tabletki antykoncepcyjne na ten okres chociasz moge nie byc


dzieki wielkie za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group