Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

W którym miesiącu można poznać płeć dziecka?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moonlight



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2015 10:05 pm    Temat postu: W którym miesiącu można poznać płeć dziecka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w którym miesiącu można poznać płeć dziecka? czy to zależy od indywidualnego rozwoju dziecka? czy po prostu już w określonym miesiącu lekarz zawsze jest w stanie to sprawdzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elena30



Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Płeć dziecka lekarz sprawdza podczas badania USG. Zazwyczaj możliwe jest to około 20 tygodnia ciąży, a więc w w piątym miesiącu ciąży, wtedy jest prawie 100% pewność. Niektóre urządzenia lepszej jakości są jednak w stanie rozpoznać płeć dziecka nawet w trzecim miesiącu ciąży, około 11-12 tygodnia ciąży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wstepnie wiedziałam w 13tc, potem to samo uslyszałam w 17 i potwierdzenie 100% w 20tc.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Atarasis



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miało to dla was jakieś duże znaczenie jaka jest płeć dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moonlight



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję wam dziewczyny na odpowiedzi Smile
my poznaliśmy płeć dziecka właśnie w piątym miesiącu ciąży, zrobiłam, USG mniej więcej w 20 tygodniu ciąży, żeby się niepotrzebnie nie denerwować wcześniej, czy mi powiedzą, czy nie i wyszło, że chłopczyk się urodzi Smile właśnie myślimy nad imieniem Very Happy

Atarasis napisał:
miało to dla was jakieś duże znaczenie jaka jest płeć dziecka?

u mnie może, nie o to chodzi, że ważne jest czy to chłopczyk czy dziewczynka, tylko kwestia ciekawości po prostu i właśnie wybraniu imienia hheh Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dla mnie tez ciekawość

przynajmniej wiedziałam czy kupowac typowo chłopiece czy zostanie obdarowana po siostrze Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moonlight



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope napisał:

przynajmniej wiedziałam czy kupowac typowo chłopiece czy zostanie obdarowana po siostrze Smile


no właśnie! zawsze człowiek jest w stanie się też lepiej przygotować i mieć mniej stresu. Jak wiadomo, jaka będzie płeć dziecka, to sobie spokojnie można przyszykować wszystkie ubranka, przygotować pokój dla dziecka itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group