Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kłopoty ze złapaniem ostrości wzroku

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akoszka



Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 2:59 pm    Temat postu: Kłopoty ze złapaniem ostrości wzroku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dot. wzroku. Od lat noszę okulary (nieduża wada na minusie + astygmatyzm). Od niedawna zauważyłam, że głównie po tym, jak wstaje od komputera po długim wpatrywaniu się w monitor, mam kłopoty ze złapaniem ostrości wzroku. Obraz mi się rozmazuje. Co to może być? Zwykłe przemęczenie?

Dodam, że monitor stoi niestety zbyt blisko oczy i nie mam możliwości odsunąć się od niego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kura_domowa



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś mi się wydaje, że Twoje kłopoty za złapaniem ostrości wzroku mogą być spowodowane po prostu pogłębieniem się wady. Zbyt długie i zbyt bliskie siedzenie przed monitorem komputera mogło z powodzeniem pogorszyć Twój wzrok. A jak nie masz okularów z antyrefleksem to już w ogóle. Najlepiej będzie jak pójdziesz po prostu do okulisty. On stwierdzi czy to tylko przemęczenie, czy faktycznie widzisz trochę gorzej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klemir



Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też tak mam ale od tego że za duzo przy komputerze siedzę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shark17



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przecież teraz są takie monitory i można tak ustawić ich parametry, że oczy się nie psują od samego patrzenia w ekran ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olga.mag



Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 29, 2017 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też miałam kiedyś problemy z rozmazującymi się literkami, szczególnie przy komputerzy, ale też wtedy kiedy czytałam książki, wtedy zdecydowałam się na lutezan, po miesiącu zauważyłam znaczną poprawę. Nawet po kilku godzinach pracy moje oczy nie były czerwone, a obraz cały czas był ostry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karina90



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez komputer tak na mnie czasem wplywa, tym bardziej jak siedzisz po kilka godzin. Nic dziwnego,ze oczy sie mecza. Sprobuj lutezanu, odkad ja zaczelam je brac widze ostrzej i nawet po kilku godzinach przed ekranem oczy mi sie nie podrazniaja i nie bola jak kiedys
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izabela.klaczkowska



Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 23, 2017 12:18 am    Temat postu: problem z ostrzeniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Problem może być związany z wadą wzroku lub też z osłabioną sprawnością akomodacji. W pierwszym przypadku należałoby sprawdzić czy dobrane moce w okularach są na chwilę obecną odpowiednie (może należało by zmienić soczewki w okularach) lub też jeśli jest Pani w okolicy 45 roku życia (lub starsza), to czy nie pojawił się problem z widzeniem do bliży. W drugim przypadku należało by sprawdzić szybkość przerzucania wzroku z odległości dalszych na bliższe czyli sprawność akomodacji. Jeżeli jest osłabiona, ćwiczenia wzrokowe wykonywane kilka minut dziennie powinny pomóc. Jest ich cała masa Smile
Jeśli byłaby Pani zainteresowana to zapraszamy na wizytę.
OPTOSMETREO Optometria i Terapia Wzroku,
Izabela Klaczkowska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Andrea



Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 8:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe ze brakuje ci czegoś w organizmie, ja miałam kiedyś podobnie i okulistka poleciła mi lutezan, czyli zbiór różnych witamin i minerałów. Powiem co ze serio pomogło i nie mam już uczucia latających literek na ekranie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 3:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lutezan dobrze dziaal na wzrok, tylko trzba brać systematycznie przynajmniej miesiąc ale to tylko 1 tabletka dziennie więc nie powinno być źle, mój fact brał te witaminy i mu to pomagało, przesał narzekać ze widzi nieostro, że szybko mu się męczą oczy, to juz sukces Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gariuder



Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zobacz sobie na http://www.soczewki.net.pl/ mają dobre soczewki może kup sobie takie renomowane dobre soczewki i oczy nie będą szczypać i będzie ostry dobry wzrok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group