Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

V kość sródstopia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystian135



Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 11:15 am    Temat postu: V kość sródstopia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, złamałem na meczu kość sródstopia. Założono mi gips i po jakimś tygodniu nie odczuwałem już bólu dręczącego mnie na początku. Lecz patrząc na zdjęcie z prześwietlenia, trudno jest dopatrzeć się złamania ? Teraz minęło już ponad 2 tyg i nic mnie nie boli, lekarz powiedział że będę musiał nosić 4 tyg, czy to nie za dużo ? Tutaj zdjęcie z prześwietlenia :
http://imageshack.us/photo/my-images/137/zlamanie.jpg/ , proszę o opinie !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 1:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złamanie jest dobrze widoczne. To że nie boli, nie oznacza, że już wszytsko jest wygojone. Skoro lekarz zalecił gips przez tyle czasu, to nalezy tyle czasu ten gips nosić. Jest to minimalny czas, ktory pozwoli na odbudowe struktury kości.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
esteve



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: CK
PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak pisała nowicjuszka, złamanie jest dobrze widoczne. Ja miałam dużo mniejsze złamanie, mniej widoczne i miałam 2 tyg szynę gipsową + 2 tyg pełny gips.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzusta86



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 10:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w zeszłym roku też miałam złamaną tą kość. Miałam gips 6 tygodni. i później dalej zwolnienie. Jako, że młody organizm to mi rehabilitacji nie zalecili więc i tak sama prywatnie poszłam. Nie zdejmuj gipsu bez zgody lekarza. Nie zgadzaj się na ortezę dopóki się nie zrośnie. Ja miałam kontakt z gościem który miał ortezę przez 3 miesiące noga mu się nie zrosła i miał blaszki montowane w stopie. Co do bólu mnie noga wcale nie bolała praktycznie. Nie chciałam wierzyć że jest złamana nawet. Uwierz jak jest złamana to gips noga do góry, żeby krążenie było ok. Przepisali Ci zastrzyki przeciwzakrzepowe i leki przeciwobrzekowe? Zastrzyki są ponoć obowiązkowe żeby zatorów nie było.
Pozdrawiam
Dzusta86
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group