Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uzaleznienie od chipsów??

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sanderejszyn



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 4:03 pm    Temat postu: Uzaleznienie od chipsów?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda że można sie uzależnić od jedzenia chipsów??? Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 5:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można wyrobić sobie nawyk żywieniowy.

Zazwyczaj zmienić go to kwestia psychiczna, która nie stanowi większego problemu dla ludzi dorosłych czy też młodzieży. Najtrudniej jest z dziećmi. Trzeba przewalczyć z nimi czasem dość podstępnymi metodami takie nawyki Wink
Dzieci często chcą jeść to co lubią, czyli chipsy, pizza i zestawy z macdonalnda, bo to jest smaczne dla nich. Trzeba to zrównoważyć tak aby dostały to co im smakuje oraz to co im nie szkodzi przedewszystkim oraz to co im pomaga w rozwoju.

To naprawdę nikły odsetek gdzie można mówić o nałogu. W chipsach nie ma żadnych związków które uzależniają fizycznie, to jak już uzależnienie psychiczne. Jeżeli było by to w naprawdę przesadnej ilości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiecie jak ja sie od jedzenia oduzależniam?? jedzaac cos innego Razz jak sa chipsy to np zaczynam jesc nie wiem batoniki Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tumski



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy uzależnienie to dobre słowo, ale miałem kiedyś taki okres w życiu, że przez tydzień jadłem praktycznie tylko paluszki i chipsy. Szczerze- nie polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marusia



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łdz
PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja chyba też zaczynam być uzależniona...zwłaszcza od fromage i solonych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
virusix



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 18, 2008 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem taki okres w życiu że bardzo duzo ćwiczyłem w 4 klasie podstawówki - klasa sportowa i zawsze z kolegami po treningach szlismy na chipsy potem sie tak nauczylem i codziennie jadłem paczkę... Potem zmądrzałem i powiedziałem sobie DOŚĆ!!! i zamiast paczki chipsow jadlem jakis owoc i tak sie oduczylem teraz jem 1 tygodniowo i to mi wystarcza nie potrzebuje więcej bo wole to zasstąpić wartościowymi posiłkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że od wszystkiego można się uzależnić, a głównym powodem jest brak silnej woli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes teraz pomyslcie czym jet uzaleznienie a czym nawyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś byłam uzależniona od krakersów, to nie był nawyk, bo nie jadłam ich automatycznie, odruchowo, tylko po prostu musiałam zjeść chociaż jednego krakersa. Na szczęście nie trwało to długo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kumysek



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Opole
PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chipsy to ziemniaki wiec samo zdrowie, tak to sobie tlumacze. zreszta przy fajnym filmie czy meczu trudno czegos nie szamac, to naturalny odruch a nie uzależnienie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group