Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Utrzymanie nimowlaka

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 6:47 pm    Temat postu: Utrzymanie nimowlaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WItam wszystkich. Planuje za 4 miesiące zajśc w ciąże. I mam takie pytanie do młodych Mam. Ile na dzisiejsze czasy i ceny w sklepach kosztuje miesięczne utrzymanie niemowlaka?? Chciałabym miec świadomośc wszystkiego co mnie czeka także napiszcie mi wszystko o czym powinnam wiedziec i na co sie przygotowac. Nie mam swojej mamy ani taty także można powiedziec że jestem nie obeznana w tym temacie wiedz każda informacja bedzie dla mnie istotna. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja młodą mamą nie jestem, ale moja siostra tak więc się podzielę jej doświadczeniami.

Pieluchy wydatek rzędu 100-300zł w zależności od firmy i zużycia.

Mleko bebilon pepti (bo nie wiadomo jak z pokarmem będzie) zależy od apteki i tego jak dużo maluch je, ale ok 200-300zl, karmiąc tylko bebilonem.

Do tego dochodzą jakieś ubranka, to spory wydatek jak się nie natrafi na promocję, albo nie dostanie od znajomych/rodziny po starszych maluchach.Tutaj cenę ciężko określić.

Wiadomo do tego dochodzą ewentualne herbatki, zioła,lekarstwa to też zależy od apteki i tego czy będą potrzebne.

No i wiadomo wózek, łóżeczko, fotelik samochodowy, smoczki, butelki, podgrzewacz do butelek, później niekapek, łyżeczki itp. ale to raczej jednorazowy wydatek.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 6:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje.
Te wydatki pierwszego rzędu tak jak wózek czy łóżeczko to juz mam policzone i zaplanowane. Tylko o ten koszt miesięczne się martwie Confused
A jakie łóżeczko bardziej sie sprawdza łóżeczko turystyczne czy może takie drewniane ze szczebalkami??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mam swoich dzieci, ale mam rodzeństwo 13 i 17 lat młodsze (więc prawie jak moje dzieci) i nie wyobrażam sobie malucha w innym łóżeczku niż takim drewnianym ze szczebelkami.
teraz można kupić takie z wyjmowanymi dwoma czy trzema szczebelkami, więc jak dziecko podrośnie mozna mu zrobić bezpieczne...miejsce ucieczki do mamusi Wink
poza tym, ma on jeszcze funkcję rozmontowania szczebelków i połowy "zagłówka", obniżenia materacyka i pozostaje zwykłe łóżko dla większego dziecka 4-5latka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No masz racje. Ale ja jako dziecko wkładałam głowe miedzy szczebelki a póżniej jak sie nauczyłam wyjmowac szczebelki to biłam sie nimi z kuzynem Razz Ale teraz te łóżeczka turystyczne wiem bo dowiaduje się na bierząco Smile to mają różne bajery mianowice ten przewijak na łóżeczku ale to tylko do 5 miesiąca tam dziecko bedzie bezpieczne podczas przebierania oczywiście to wyjście do ucieczki do mamy jak napisałaś też jest Po za tym jakieś wybracje i melodyjki,moskietera, takie podreczne miejsce na misie albo butelki przy łóżeczku jest zamontowane no i ma 3 poziomy regulacji wyskości położenia malucha. I wszedzie łóżeczko można zabrac łatwo sie składa i zmieści sie nawet pod nogi w samochodzie. Zwyczaje zwyczajami ale teraz wszyskto idzie do przodu i sama nie wiem. Chciałabym usłyszec jakies wady tego łóżeczka turystycznego bo jak o nim czytam czy ogladam to tych wad nie widze a wolałabym wszystko wiedziec przed kupnem bo póżniej jak kupie to już klapa Very Happy

Dodano po 1 minutach:

No i też dziecko może tam sypiac do 5 roku życia lub do 25kg Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łóżeczko turystyczne jak jego nazwa wskazuje, nadaje się raczej na jakiś wyjazd itp.

Do codziennego użytku zdecydowanie lepsze jest normalne drewniane łóżeczko ze szczebelkami. z takiego łóżeczka można wyjąć dwa ruchome szczebelki i dziecko jak już nauczy się chodzić będzie mogło samo wychodzić z łóżeczka i nie zrobi sobie krzywdy. Z

Z łóżeczka turystycznego będzie trzeba dziecko wyjmować, chyba że samo wpadnie na to, że można się podciągnąć, zadrzeć nogę i przejść na drugą stronę, co jest nieco niebezpieczne, bo może spaść i zrobić sobie krzywdę...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DOkładnie to samo moze zrobic w zwykłym łóżeczku.

ALe ja napisałam wcześniej jak pisałam o łóżeczku turystycznym że jest takie wyjście tylko że na zamek z boku i dziecko bezproblemowo może przez nie wyjśc.

Także dalej wad tego łóżeczka nie dostrzegam tyle że jago nazwa jest jednoznaczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 12:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to chyba nic więcej ci nie poradzimy, skoro wolisz turystyczne, to kup turystyczne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
deiry



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rumia/Gdynia
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, ja mam prawie 3 miesiecznego bobasa i powiem co wiem Smile
Najlepsze mleko Bebilon Immunofortis duża pucha kosztuje 35-40 zł i starcza na jakies tydzien- poltor tyg ( moja je 130 ml to jakies 4 lyzeczki na butle) bobasek twoj od malego je mniej ok 90ml, a jesli bedziesz karmic piersia lub tylko dokarmiac to i tak bedzie taniej, dalej pampersy: ja uzywam pampersow PAmpersa i te malutkie 2-5kg 46 szt kosztuje nicale 30 zl, a wiadomo, ze po kazdym siku nie trzeba ich zmieniac. napoczatku dzieci robia smułki nawet kilka razy dziennie wiec mozesz dojsc max do 8 pampersow na dobe to juz srednio mamy 2x 40 mleko=80 zł + ok 120 za pampersy to masz jakies 200zł na poczatek + ok 30 na Vigantol to jest inaczej witamina D na ciemiączko by zarosło i żeby brzuszek przestal byc jak pileczka, to gdzies podaje sie podobno do 6 miesiecy mniejwiecej a starcza na ponad 3 mies taka buteleczka bo dajes zpo 2 -4 kropelek dziennie, jakies kosmetyki wiadomo to juz roznie, ubranka hmm dzieci szybko wyrastaja wiec nawet od znajomej jakies uzywane i tak wygladaja jak nowe polecam, bo w sklepach sa drogie od kilkunastu do k30 zł za spiochy rozne, a na zmiane musisz miec kilka body bez lub z krotkim rekawkiem tak ze 3 one sa ok 10 zł a w auchanie itp sa bawelniane i tanie tylko nie spotkalam tam takich maciupkich na 55 cm ( te rozmiarowki nie wliczaja pampersa ze tak powiem moja ma 66 cm a ubieram ja na 68 rozmiar od 60 cm juz taki duzy rozmiar musialam zakladac), ze 3 pajacyki, 3 body z dlugim rekawkiem i 3 spiochy to takie minimum musisz miec,bo tu sie uleje, tu zle sie odbije dziecku i przebieramy. Polecam wyprawki na allegro kupic tam nawet za 50 zł dostaniesz paczke pelna ciuszkow. JEzeli chodzi o lozeczko to hmm ja mam zwykle drewniane z ikea za 100 zł + 50zł za materac, i dzidzia spi na plaskim przykrywam na noc kocykiem grubszy ( ok 50zł w Akpolu ( ubieraj dzidzie w body i na to jakiesgos pajacyka zeby bylo cieplo jej) turystyczne lozeczko jest ok bo zawsze mozesz je przewiesc do innego pokoju byle przewijak byl odkrecany. drogie sa kombinezoniki ale napewno otrzymasz jakies niespodzianki od znajomych. Jesli bedziesz karmic butla polecam podgezewacz ok 130zł bo zawsze masz ciepla wode i tylko dosypac proszku, super zwlaszcza w nocy bo dzieci na butli jedza srednio co 3h. polecam rowniez sterylizator do butelek ok 270 zł AVENT ( uzywasz poki uzywasz butli ok 2 lata mniejwiecej) ale nie musisz za akzdym razem przegotowywac wody i wyparzac recznie i majac kilka butli ( ja mam 5, jak ostatnia sie grzeje reszte wyparza a na noc mam przygotowane 4 czy 5 i sie nie martwie). Wózki i fotelik samochodowy ( lub nosidelko teraz w wozkowych zestawach) najlepiej na allegro masz cale komplety 3 in 1 nawt za 600 zł nowe.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje właśnie o taką odpowiedz mi chodziło . Bardzo dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group