Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

uszkodzone kolano

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SilentBobPL



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 10:55 pm    Temat postu: uszkodzone kolano Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
kilka lat temu dostalem kijem bejzbolowym w kolano, w trakcie gry w bejzbol, przypadek.
jako ze zawsze mialem nadwage - zaczalem biegac i biegalem bardzo intensywnie
to wszystko doprowadzilo to do zwyrodnienia stawu kolanowego i teraz mam problem, czuje bol wchodzac po schodach a o zadnym bieganiu nie ma mowy, jest moze jakis sposob, zeby cos z tym zrobic? bardzo bym chcial prowadzic normalny tryb zycia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SilentBobPL
idź do lekarza. niech obejrzy kolano.
pomóc może stabilizator kolana ale wizyta u lekarza jest wskazana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SilentBobPL



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylem, powiedzial ze nic nie da sie zrobic, w co nie chce mi sie wierzyc, dlatego pytam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SilentBobPL
Czy przeprowadzono jakieś badania?(RTG,USG,TK czy MR)Na podstawie czego lekarz ocenił(czy to był ortopeda?)Zawsze coś można zrobić jeśli się wie co się dzieje.Zwyrodnienia?Takie zmiany można usunąć.Idź do innego ortopedy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SilentBobPL



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 7:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie na podstawie przeswietlenia stwierdzil zwyrodnienie stawu kolanowego, stwierdzil ze sie z tym nic nie da zrobic, chyba faktycznie przejde sie do innego lekarza. ten u ktorego bylem polecal jedynie zastrzyki ze szcztuczna mazia stawowa - ktore sa jednak bardzo drogie - a ich efekt konczy sie po kilku miesiacach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madziulek20



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam problem z kolanem. Od pewnego czasu boli mnie kolano przy zginaniu i chodzeniu. Ostatnio nawet przy siedzeniu czy lezeniu. Podczas ruszania dziwnie tak skrzypi. Czy ktos moze mi powiedziec co mi jest? Dodam ze podobnie mam z kostką. Żadnego urazu nie doznalam.
Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego a nastepnie u chirurga.

Bez rtg nikt ci nie powie co ci jest. Moga to byc problemy ze stawami moga to byc klopoty z rzepką itp itd. Przyczyn moze byc wiele, musisz isc do lekarza on po badaniu i zapewne stwierdzii w czym problem,
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madziulek20



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie racja. No, nic dziękuje za informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group