Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

usg tarczycy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paulina007



Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 19, 2010 1:00 pm    Temat postu: usg tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich nie znalazłam takiego wątku więc założyłam nowy temat.

Moja mama miała w czwartek robioną biopsję guzka tarczycy, na usg lekarz zauważył guzek 13 mm hypogeniczny i powiedział jej że jest ciemny. czy to może być coś złośliwego? chy takie guzki osnaczają raka? pomóżcie mi strasznie się boję. czy ktoś miał doczynienia z takimi guzkami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomv11



Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Paulina007"]witam wszystkich nie znalazłam takiego wątku więc założyłam nowy temat.

Moja mama miała w czwartek robioną biopsję guzka tarczycy, na usg lekarz zauważył guzek 13 mm hypogeniczny i powiedział jej że jest ciemny. czy to może być coś złośliwego? chy takie guzki osnaczają raka? pomóżcie mi strasznie się boję. czy ktoś miał doczynienia z takimi guzkami[/list]

Dodano po 6 minutach:

witam ja sama robilam usg i mam dwie zmiany hypoechogenne. z tego co juz wiem na ten temat bardzo czesto sa to zmiany zlosliwe ,zeby to sprawdzic trzeba zrobic biopsje. endokrynolog musi wystawic skierowanie na onkologie bo tam robia biopsje pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wioletta1234



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Sro Lip 13, 2011 4:41 pm    Temat postu: USG tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarczyca niepowiększona o prawidłowej echogeniczności. W prawym płacie tarczycy duży,lito-płynowy guzek o wym.28x19mm. W lewym płacie dwa guzki hypoechogenne o śr.4mm i 3mm. Wymiary płatów: płat prawy:20x20x72mm. Płat lewy : 15x20x54mm. Cieśń grubości 3,2mm. Bardzo bym prosiła o odpowiedz czy mam sie czym martwić,czy to nowotwór i czy muszę sie dac szybko operować? Czy mogę z tym dalej żyć? Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wioletta1234 Spokojnie, najczęściej wykrywane guzki tarczycy nie są groźnie z reguły są to torbielki. Ale to lekarz musi zadecydować co dalej - badania hormonalne,biopsja. Jeśli te badania wyjdą prawidłowo, z reguły zmiany pozostawia się do obserwacji, chyba że będą się powiększać wtedy należy je usunąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wioletta1234



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za podpowiedz te wyniki jak biopsja to wynik wyszedl dobry badania hormonalne tez norma tylko ze ten duzy guzek urosl.bardzo sie tym martwie i chyba powoli wpadam w depresje. dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wioletta1234 jeśli wyniki wyszły dobre, to lekarz powinien spróbować farmakologicznie te guzki opanować. Nie martw się, niestety tarczyca to taki gruczoł, gdzie "lubią" się tworzyć jakieś zmiany, ale najczęściej nie są groźnie. Trzeba tylko ich "pilnować".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wioletta1234



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki bardzo.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wioletta1234



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ktos moze ma taki podobny wynik z usg tarczycy jak ja .bardzo prosze o pomoc . pozdrawiam

Dodano po 1 minutach:

WIKI16
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wioletta1234



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prosze jezeli ktos mial podobny wynik usg niech mi opisze prosze bardzo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wioletta1234



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wioletta1234 napisał:
prosze jezeli ktos mial podobny wynik usg niech mi opisze prosze bardzo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group