Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

usg nadgarstka prawego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzusta86



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 9:57 am    Temat postu: usg nadgarstka prawego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
czy ktoś mógłby mi powiedzieć co w przybliżeniu oznacza opis z USG?
Interesuje mnie również co z tym dalej robić. Wiem że muszę iść do ortopedy. Chce wiedzieć czy gdyby np lekarz gips chciał założyć to lepiej kupić ortezę itp. Nie zawsze lekarze proponują inne czasem lepsze ale droższe wyjścia. Podaje opis z usg.

STWIERDZONO DUZY WYSIĘK W OBRĘBIE STAWU PROMIENIOWO-NADGARSTKOWEGO ORAZ CECHY PRZEROSTU BŁONY MAZIOWEJ, W STAWIE SRÓDNADGARSTKOWYM WYSIĘKU NIE WIDAĆ. NIE STWIERDZONO CECH WZMOŻONEGO UKRWIENIA.
NIE STWIERDZONO WYSIĘKU W POCHEWKACH MM PROSTOWNIKÓW, ANI MM ZGINACZY. kOMPLEKS CHRZĄSTKI TRÓJKĄTNEJ O NIEJEDNORODNEJ ECHOGENICZNOŚCI. ZARYS POWIERZCHNI STAWOWYCH DOSTĘPNE BADANIU GŁADNIE.
NERW POŚRODKOWY NA POZIOMIE NADGARSTKA DWUDZIELNY Z PRZETRWAŁA TĘTNICĄ ŚRODKOWĄ PRZEDRAMIENIA.


Z góry dziękuję za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzusta86



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 3:09 pm    Temat postu: Blokada w nadgarstek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może poradzić mi czy blokada jest dobrym wyjściem biorąc pod uwagę wcześniejszy opis?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group