Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urwany kleszcz na nodze, lekki rumień -zdjęcia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adammm



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 12:06 am    Temat postu: Urwany kleszcz na nodze, lekki rumień -zdjęcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kieruję się z prośbą pomoc w następującej sprawie.
Dziś z rana zobaczyłem że mam na nodze kleszcza (średniego), wziąłem pincetę i chciałem go wyciągnąć lecz niestety kleszcz się urwał i główka została, główka urwana trochę wystawała i myślałem że dam rade go wyrwać lecz jednak siedziała tak mocno, że rozryłem sobie dziurę w nodze i w sumie nie wiem czy udało się go wyjąć, niby nie widać w ranie już kleszcza ale być może wlazł głębiej pod skórę.
Trochę naczytałem się o chorobach kleszczowych w tym boreliozie i martwi mnie to że w miejscu ukąszenia (nawet jeszcze przed próbą wyciągnięcia kleszcza) pojawił się tak jakby "rumień" Nie jest co prawda on bardzo mocnego odcienia i w sumie nie jest też jakiś dużych rozmiarów.
Nie wiem teraz co tu zrobić?
Czy iść z tym do lekarza? Jeśli tak co powie lekarz? Czy w takim przypadku przypisuje z miejsca jakiś antybiotyk zapobiegawczo, czy jakieś testy?
Poniżej przedstawiam zdjęcia, liczę że ktoś siedzący w temacie po obejrzeniu zdjęć oceni sytuację i czy ten "rumień" jest normalnością po ukąszeniu czy należy się obawiać że kleszcz był zakażony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 12:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adammm isc do lekarza, jak nie masz pewnosci czy kleszcz wyszedl caly lepiej to sparawdz, po drugie badania na obecnosc boleriozy nie zaszkodzi, byc moze bedzie konieczna antybiotykoterapia. Na wszelki wypadek zglos sie do lekarza rodzinnego, lepiej zapobiegac niz leczyc:D
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adammm



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mala_mi dziękuję za odpowiedź.

Tak tylko się zastanawiam bo patrząc na tą ranę to nawet lekarzowi będzie ciężko ocenić czy coś tam zostało z tego kleszcza czy nie...
Druga sprawa to to czy ten rumień to jest normalnym następstwem po ukąszeniu kleszcza? Mi się wydaje że zawsze po ukąszeniu kleszcza jest taki trochę rumień, no może trochę mniejszy ale sam nie wiem.
Nie chcę się ośmieszyć u lekarza Embarassed
Może do jutra ten rumień zejdzie...
Nie potrzebnie go sam na siłę jak się urwał wyciągałem Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adammm
Też uważam,że wskazana wizyta u lekarza i wykonanie testu Western-blot.(tyle,że taki test będzie pomocny w ocenie po ok 1,5 miesiącu)Rumień może wystąpić lub nie(niektórzy zarażeni nie maja rumienia)Leczeniem z wyboru jest antybiotyk(standardowa procedura)Ważne jak długo był kleszcz w twojej skórze(najlepszym wyjściem było by oddane kleszcza do badania)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapytaj w aptece o płynny środek przeciwko boleriozie, przemywasz nim otwartą rane.
Mnie zlecił go lekarz jak został mi kawałek kleszcza. Nie mogę tylko teraz znaleść tej buteleczki to Ci nie powiem konkretnej nazwy.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adammm



Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za rady.
Byłem dziś u lekarza i powiedział, że trzeba poczekać tydzień na to czy pojawi się ten rumień wędrujący i wtedy ewentualnie zażyć antybiotyk, gorzej tylko jakby rumień się nie pokazał, a doszło do zakażenia tą boreliozą, no ale mam nadzieję że będzie OK Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group