Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak już wcześniej było pisane. Nic poważnego, normalna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tog



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że wcześniej było pisane, ale chciałem się odnieść do mojego przypadku. Dziękuję bardzo za odpowiedzi Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 11:58 pm    Temat postu: Ból... Nie wiadomo co dolega Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam dość powazny problem bo odczuwam ból ale nie wiem co mnie boli i dlaczego tak mocno... podejzenia padają na nerki ale zaraz Wam opisze i mi pomozecie.

więc boli mnie straszliwie w dole pleców troche powyzej odcinka lędźwiowego a poniżej płuc mocno z lewej a mniej z prawej strony. czuje ze nie jest to ból kości czy mięśni ale to boli coś w środku... nawet jak leże na płasko wtedy zaciskam pięść i wkładam sobie pod to miejsce i z całej siły uciskam wtedy na chwile ustaje albo jak 'przykleje' się tą częścią pleców do bardzo gorącego grzejnika to czuje ogromną ulgę.
moje podejzenia padły na nerki/nerkę bo mam wrazenie ze cos jest nie tak z moim układem moczowym... raz po raz pobolewa mnie dół brzucha i pomyślałam ze to pęcherz moze być? lekarzem nie jestem wiec nie wiem czy pęcherz moze boleć wogóle... a oprócz tego bardzo dużo sikam.

poszłabym z tym do lekarza ale jak znam siebie powiem "nie mam czasu=samo przejdzie".

powiedzcie co to moze być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 1:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No moja droga...Ja tak miałam jak się okazało że mam kamicę nerkową i zapalenie nerek jednocześnie...

Powiem tak.Nie należy z tym czekać. Zrób badanie moczu, morfologie i USG nerek. I idź do lekarza. Żeby sobie teraz doraźnie pomóc możesz brać Rovatinex i Urosept, no i ewentualnie no-spę żeby się nie męczyć. Jak pójdziesz do lekarza to pewnie przepisze Ci furaginum i ewentualnie jakiś antybiotyk jak doszło do zapalenia nerek i/lub pęcherza moczowego.

Także nie zwlekaj tylko migiem na badania i do lekarza, żeby coś gorszego się ewentualnie nie wyhodowało Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak ale czy Ciebie bolało to przez cały czas czy co kilka dni, partiami itd?
bo mnie w zeszłym tyg bolało 4 dni pod rząd... pozniej przerwa na 2 dni a pozniej znów 1 dzien wczoraj ale za to bardzo intensywnie...
a dzisiaj nie boli tylko tak promieniuje troche...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To różnie...Zależnie od tego czy np poćwiczyłam sobie na wf, albo jak usiadłam. A czasem tak ot tak po prostu. Raz bolało masakrycznie przez kilka dni pod rząd, raz wogóle, a czasem zwyczajnie czułam że tam coś mam.

Zrób jak najszybciej badania, to wszystko będzie wiadomo. Po co się męczyć i pogarszać sprawę...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 12:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tym czasem- pij duuuużo (piwo też dozwolone, ale może nie w takiej znów dużej ilości Razz). koniecznie przynajmniej szklankę przegotowanej wody przed spaniem (trudno- będziesz siusiać w nocy) i hektolitry w ciągu dnia. jeśli to tzw. piasek lub małe kamienie- możesz spróbować poskakać (jeśli nie będzie Cię za bardzo boleć)=> kamyki, zgodnie z siłą grawitacji, zaczną spadać i może je wysikasz.
nie zwlekaj z tym lekarzem- skrajne przypadki powikłań kamicy nerkowej, to nawet usunięcie nerki! (to żeby Cię zmobilizować, a nie postraszyćSmile)
ps. na urologii z reguły sami fajni męscy (Razz) lekarze są Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 1:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja bym na jej miejscu nie skakała...Rodzenie kamieni boli i to bardzo, więc zdecydowanie lepiej je rozpuścić ( rovatinex, debelizyna,fitolizyna).
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie boli zazwyczaj wieczorem... pojde do lekarza na pewno, rozmawialam z mama i mowila ze jak byłam małą dzidzią to chorowałam na nerki wiec nie moge bagatelizować sprawy. Dam Wam znać po wizycie co i jak.

A powiedzcie od czego takie kamienie czy piasek się biorą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 1:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z nadmiernego wydalania przez organizm nadmiernej ilości wapnia, szczawianów lub kwasu moczowego. Kamienie mogą również powstać w wyniku długotrwałego niedostatku magnezu lub przewlekłego zakażenia dróg moczowych.Prawdopodobieństwo zachorowania na kamicę nerkową wzrasta w wyniku nadmiernego spożywania soli oraz przy piciu małej ilości płynów. Kamica nerkowa często występuje rodzinnie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 5 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group