Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Urojenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakub23



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 4:01 am    Temat postu: Urojenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,

piszę do Was, gdyż w sieci nie byłem w stanie znaleźć nic konkretnego o mojej przypadłości.

Dokładnie pół godziny temu (po 2 godzinach snu) obudziłem się i miałem pewne urojenie. Wydawało mi się, że nie będę już w ogóle mógł spać dalej, gdyż mój sen na zawsze się skróci, nie będę w stanie żyć normalnie. Był to stan ogromnego niepokoju, przez 15 min musiałem chodzić po mieszkaniu, aby dość, że to tylko stek bzdur.

Wcześniej w moim życiu, miałem dokładnie 3 podobne sytuacje (na przestrzeni 6 lat), które pamiętam bardzo dokładnie (zawsze chodziło o jakieś dane liczbowe, które mnie przytłaczały, np. ogromnie zadłużenie etc). Budziłem się i towarzyszył nim niebywały stres, który wynikał jakby znikąd.

Prowadzę aktywny tryb życia, na co dzień prawie w zupełności się nie stresuję, tych sytuacji nie mogę porównać do niczego innego.

Czy wiecie może w czym problem?

Pozdrawiam,
Kuba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciężko stwierdzić, czy faktycznie może to być objaw jakiejkolwiek dolegliwości. Wiele osób przeżywa nawet kilka razy z rzędu podobne koszmary i nie ma to żadnego podłoża chorobowego. Możliwe, że raz doświadczone dziwne i niepokojące wrażenie było dla Ciebie tak stresującą i nietypową sytuacją, że podświadomie obawiałeś się, że może pojawić się kolejny raz. Powszechnie uważa się, że w trakcie snu podświadomość może zadziałać na widziane przez nas obrazy.

Sny są jednak wciąż nie do końca poznanym elementem ludzkiego życia, w zasadzie to zbyt wiele o nich nie wiemy... Faktem jest, że niekiedy koszmary senne mogą wynikać z konkretnych zaburzeń chorobowych takich jak zespół stresu pourazowego, nadużywanie substancji uzależniających, zaburzenia lękowe...

Z tego, co opisałeś, twój przypadek raczej się do tego nie kwalifikuje. Jeśli jednak historia dalej będzie się powtarzać i będzie dla Ciebie męcząca i niepokojąca, najlepiej zrobisz udając się do lekarza, który zleci ci konkretne badania mogącę wykluczyć wymienione wyżej przypadłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
weronikakowalska46



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej udać się do specjalisty, który przeprowadzi dokładne badanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group