Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uraz stawu kolanowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosc1551



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 7:32 pm    Temat postu: Uraz stawu kolanowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Mam problem z mym prawym kolanem. Otóż w piątek podczas meczu piłkarskiego w biegu źle stanąłem, usłyszałem 'trzask' upadłem. i zacząłem zwijac się ze strasznego bólu kolana. mogłem stanąć na nodze ale zginanie było ograniczone ( nie mogłem ani wyprostowac ani zgiąc nogi do konca). pomyslelem ze cos naciiągłem i posmarowałem mascią. jednak w sobotę zauważyłem, że kolano lekko spuchło i dalej byl problem ze zginaniem.
Pojechałem na pogotowie. Wykonano mi punkcję ( 40 ml krwi ) i założono GIPS ( szyne gipsową ) .
Jak narazie nie odczuwam większego bólu, nie wiem co będzie po sciągnieciu gipsu ze zginaniem nogi.(?) Lekarz powiedział, że coś może być w kolanie uszkodzone i uznał uraz za skręcenie stawu kolanowego.
Zastanawiam się czy potrzebnie założono mi gips i jakiego typu uszkodzenia mogę się spodziewac ? Chciałbym się już pozbyc tego gipsu:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 9:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gosc1551
Żadnych badań radiologicznych nie przeprowadzono?(RTG,USG,TK czy MR)Uważam że należało wykonać artroskopię,w celu oceny stanu.Trudno mi jest oceniać bez badania ale może to być tylko uraz połączony z wylewem,uszkodzenie łękotki,torebki stawowej czy uszkodzenia więzadeł.Wszystko zależy od stopnia urazu ale w tym przypadku jest wskazane unieruchomienie kolana(najlepiej stabilizator ale ze względu na koszty stosuje się gips,niestety ma tą wadę że będzie wymagana rehabilitacja)Zwykle takie unieruchomienie trwa minimum 2 tygodnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosc1551



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 11:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiono mi RTG, ale lekarz uznał, że to nic nie wykazało. Za tydzien, czyli w ten piątek kazał mi się zgłosic do kontroli do poradni chirurgicznej i zalecił wykonanie USG bądz innego badania. Przepisał mi jeszcze zastrzyki przeciw zakrzepowe, i tablekti poprawiające krązenie.
Dodam,że jakies 3 lata temu miałem juz problem z tym kolanem, ale wtedy w nocy, nagle spuchło kolano i zaczęło bolec, miałem sciąganą wode i tez załozony gips. ale wyszedłem z tego szybko i bez zadnych powiklan. Teraz to co innego i obawiam się, że powazniejsza sprawa.. :/ z niecierpliwoscią czekam na tę kontrolę..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosc1551



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłem na USG, które wykazało, że mam uszkodzone częsc włókien więzadła MCL, oraz niejednorodną łąkotke przyśrodkową w częsci trzonowej..
W piątek zdjęli mi gips, dali jakąś masc do smarowania noi musze się rehabilitowac. ale mam problem, moje kolano jest lekko spuchnięte i ta opuchlizna nie chce jak narazie zejsc ;/ nie wiem czy to znów woda w kolanie? przy tym urazie miałem ją juz sciąganą 2 razy. nie wiem czy ta opuchlizna to standard po zdjęciu gipsu i rozruszaniu nogi, i czy to ustąpi ? jak narazie chodze w opasce .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group