Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uraz czaszkowo mózgowy MAMUSI

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michas10



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 10:52 pm    Temat postu: Uraz czaszkowo mózgowy MAMUSI Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ponad cztery lata temu moja mama miała powazny wypadek samochodowy, w wyniku którego doznała poważnego urazu czaszkowo-mózgowego. Wstępna diagnoza wykazała krwiak śródmózgowy płata lewego czołowego, stłuczeni pluc oraz złamanie żeber. Mama była w spiącze przez 5 miesięcy oraz oddychała za pomoca respiratora przez 54 dni. Mama przez bardzo długi okres poddawana była leczeniu szpitalnemu oraz rehablitacji, która trwa nadal. Obecnie mama pod względem umysłowym jest tak samo sprawna jak przed wypadkiem, wszystko pamięta, kojarzy i ma normalny tok myślenia. Problemem jest ograniczenie ruchowe, nie potrafi zachowac równowagi, porusza się z dużym trudem przy balkoniku, ma problemy z widzeniem tzn. widzi podwójnie, drży jej lewa ręka i lewa noga. Jej stan okreslony jest przez lekarzy jako "niedowład 4 konczynowy po przebytym stłuczeniu pnia mózgu." Pomimo ciagłej rehabilitacji jej stan nie ulega poprawie. Nie przyjmuje żadnych leków, tylko na nadciśnienie. Mama w chwili obecnej ma 49 lat, brakuje jej chęci i motywacji do ćwiczeń, nie wierzy w poprawę swojego stanu i w że kiedykolwiek odzyska sprawność. Natomiast ja wierze bardzo, iż mama może być zdrowa. Bardzo chciałbym jej pomóc, ale nie bardzo wiem jak. Potrzebuję wskazówki, kto i jak mógłby nam pomóc, np. jakiś kontakt do specjalistów, którzy zajmowali się podobnymi przypadkami i mogliby nam pomóc. Z góry dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group