Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uporczywa czkawka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 3:45 pm    Temat postu: Uporczywa czkawka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od długiego już czasu, w zasadzie od kilku lat, zmagam się z nawracającą uporczywą czkawką.
Bywa, że napady czkawki zdarzają się nawet do 6-8 razy dziennie i trwają minimum 15 minut.
Czytałam, że dzieje się tak często z powodu zbyt szybkiego jedzenia- problem jest w tym, że mnie czkawka "chwyta" nawet jak nic nie jem.
nie pomaga jedzenie cukru, picie duszkiem szklanki zimnej wody, wstrzymywanie powietrza, straszenie mnie, stanie pod ścianą z podniesionymi rękami.
nie działa nic- po prostu muszę cierpliwie czekać aż czkawka sama minie.
jednak są dni, że czkawki nie mam w ogóle.
jaka może być przyczyna? ma ktoś też tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85
Czy byłaś u lekarza z tymi problemami?Przyczyna może leżeć po stronie układu nerwowego(np z powodu stresy)ale również wskazywać na problemy gastryczne(usg,gastroskopia)Wskazane również rozważenie choroby płuc(rtg) czy laryngologicznej(np podrażnienie przełyku ale to może tez wykazać gastroskopia)
[quote:1d0955c118="Gosia85"]Czytałam, że dzieje się tak często z powodu zbyt szybkiego jedzenia- problem jest w tym, że mnie czkawka "chwyta" nawet jak nic nie jem
to akurat nie ma znaczenia,należy pamiętać że żołądek pracuje cały czas i obecność gazów w żołądku może powodować uciski na przeponę( a to może wówczas powodować podrażnienie zakończeń nerwowych )efekt jest znany.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niby wspominałam rodzinnej o tej czkawce, ale nie zwróciła na to większej uwagi. poza tym to było dobre kilka lat temu.
ostatnio jakoś nie pomyślałam żeby jej o tym powiedzieć. myślałam, że taka moja natura czy coś.. tylko, że to dość uciążliwe jest, zwłaszcza kiedy przebywam w jakiejś grupie ludzi.
jednak są okresy kiedy czkawka nie występuje. i nie wiem od czego to zależy.
jeśli mowa o ewentualnej chorobie płuc to co masz na myśli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fisher325



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 65

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 11:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

.a

Ostatnio zmieniony przez Fisher325 dnia Pon Gru 10, 2012 1:08 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 9:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85
Jeśli chodzi o płuca,to przyczyn może być kilka np z różnych przyczyn zmienność oddechów (występuje zmiana rytmu skurczy przepony) ale też poważniejsze jak zapalenie płuc czy nowotwory płuc.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 2:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar napisał:
ale też poważniejsze jak zapalenie płuc czy nowotwory płuc.

zapalenie płuc odpada- byłam w tym czasie wiele razy osłuchiwana przez lekarkę i nic takiego nie wykryła (oczywiście było to badanie przy przeziębieniach).
co do nowotworu- jestem w grupie ryzyka. siostra dziadka zmarła na raka płuc.
chyba wspomnę o tym lekarce..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group