Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uderzenie w Głowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Droni



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 11:47 am    Temat postu: Uderzenie w Głowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponad 2 tygodnie temu uderzyłem się w głowę ,i do tej pory mam jeszcze guza.Nie jest on duży znajduje się na końcu czoła po lewej stronie.Gdy go dotykam odczuwam nieduży ból.Czy powinienem zgłosić się do lekarza ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droni
Jakie to było uderzenie.Czy wystąpiły objawy wymiotne,zawroty,utrata przytomności,problemy z pamięcią.Jak wygląda aktualnie samopoczucie.Objawy uderzenia(ból w tym miejscu ) może się utrzymywać przez kilka miesięcy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Droni



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu niestety sam nie wiem dokładnie jak było,gdyż to było na majówce i byłem trochę nietrzeźwy.Niemniej kolega mi mówił iż szedłem, potknąłem się uderzyłem się o stół,potem o posadzkę.Leżałem na podłodze dłuższą chwilę po czym mnie podnieśli,i byłem przytomny.Żadne z powyższych objawów nie występowały,tylko następnego dnia miałem takie czasem dziwne uczucie.że jak coś trzymałem to wydawało się jakby mniejsze,ale przeszło.Samopoczucie jest ok tylko ten guz mnie zaniepokoił
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Droni
Zasadą przy uderzeniu w głowę(mocniejszym )jest wykonanie badania.jeśli jednak nie występują żadne objawy(oprócz bólu w tym miejscu)można pozostawić bez badania.Jeśli jednak wystąpią kiedyś jakieś objawy nietypowe,(jak:zaburzenia wzrokowe,równowagi częste bóle głowy,niespodziewane wymioty,krew z nosa czy ucha)bezwzględnie należy się udać do lekarza.Proszę pamiętać że takie objawy mogą pojawić się dopiero po latach.Ja z reguły zalecam zawsze,rtg lub usg(tak profilaktycznie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Droni



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ile czasu może utrzymywać się ten guz ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od wielkości krwiaka,należy się liczyć z okresem 2 tygodni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Droni



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok dzięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Malina855



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:41 pm    Temat postu: Kłopoty z pamięcią po uderzeniu w głowę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Tydzień temu uderzyłam się mocno w głowę. Uderzyłam o wystający metalowy hak w prawą górną część głowy. Przez 2, 3 dni miałam typowe objawy: ból głowy, lekkie zawroty. Co ciekawe głowa bolała mnie w innym miejscu niż się uderzyłam czyli tył i lewa strona. Nasilał się wieczorem i wtedy tez czułam pieczenie w głowie. Wszystko przeszło po ok 3 dniach. Teraz po tygodniu zorientowałam się że mam problemy z liczeniem. Wcześniej miałam w głowie kalkulator Wink teraz siostra zwróciła mi uwagę że non stop się mylę w obliczaniu prostych rachunków. Niepokoje się tym. Czy powinnam się udać do neurologa, mimo że nie mam innych objawów? Czy to samoistnie minie??? Byłam u lekarza ogólnego jednak mimo mojej prośby, ni zlecił nawet RTG Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group