Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uderzenie otwartą dłonią w tył głowy? - może wywołać raka?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michal091



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 2:06 pm    Temat postu: Uderzenie otwartą dłonią w tył głowy? - może wywołać raka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Około półtora miesiąca temu zostałem uderzony dwukrotnie przez wtedy jeszcze mojego kolegę, otwartą dłonią w tył głowy. Potem uderzył jeszcze raz ale przysłoniłem kark ręką. Od tego czasu odczuwam bóle głowy o charakterze raczej kłującym, choć miejsce bólu zmienia się. Nie towarzyszyły temu żadne wymioty, choć czasami miewam lekkie mdłości, ale odczuwałem je przed wspomnianym wyżej wydarzeniem. Głowa najczęściej boli mnie w obrębie lewego ucha i z przodu powyżej czoła. Miałem robione RTG ale nic nie wykazało, poza dwoma zrośniętymi kręgami szyi ale to wada wrodzona. Chirurdzy informowali mnie, że uderzenie ręką to zbyt mała siła żeby wywołać guza mózgu. Kończynami poruszam normalnie. Jedyne co mnie zaniepokoiło to kłucie na czubku głowy po długim staniu w miejscu oraz kłujące bóle nad skronią. Czy mam podstawy obawiać się raka mózgu, lub innego schorzenia?

Ps. Od urodzenia cierpię na chorobę układu nerwowego zwaną fenyloketonurią, zaburzenia przemiany materii, co powoduje że od dziecka trzęsą mi się trochę " rączki" Nadmienię jeszcze, że w nocy śpię zupełnie normalnie. Ani na sekundę nie straciłem przytomności. Mam 17 lat.
Choroba wspomniana w Ps jest niezwykle rzadka, genetycznie uwarunkowana i nie stanowi istoty problemu.

Proszę o jakieś porady. I jeszcze jedno pytanie. Czym dokładnie są objawy zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego? Czy towarzyszą im wymioty, bo sam nie wymiotowałem


Ostatnio zmieniony przez Michal091 dnia Czw Sie 07, 2008 11:55 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Michal091



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 2:29 pm    Temat postu: Uderzenie otwartą dłonią w tył głowy? - może wywołać raka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj z kolei mam przykre bóle głowy w płacie skroniowym, nad skronią. Mają charakter pulsujący albo kłujący i zdarzyło mi się dziś już z 15 ukuć. Czy to znak rozprzestrzeniania się jakiejś choroby? Wszyscy mi mówią, że to nerwobóle. Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Watpie żeby od uderzenia w glowe dostac raka. Ja bym pokusila sie o zrobienie tomografii komputerowej glowy. jeśli chorujesz na fenyloketonurię to objawy ze strony układu nerwowego mogą charakteryzować sie bólami glowy. No ale powinieneś z tym pojsc do lekarza bo na forum badań nie zrobimy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Michal091



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 3:25 pm    Temat postu: Uderzenie otwartą dłonią w tył głowy? - może wywołać raka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za radę Very Happy ale może ktoś jeszcze będzie chciał się wypowiedzieć ktoś z pewną medyczną wiedzą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Michal091



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 2:11 pm    Temat postu: Uderzenie otwartą dłonią w tył głowy? - może wywołać raka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niech się ktoś jeszcze wypowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
foremka



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: miescina
PostWysłany: Nie Sie 10, 2008 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym chyba poszla do lekarza wiesz warto sprawdzic bole glowy , ale raka to raczejk chyba to nie wywoluje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 2:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli potrzebujesz kto ma pewna wiedze medyczna to zalecam pojscie do lekarza. Smile

sadze ze to raczej objawy na tle psychicznym (nerwobole), wiec zrelaksuj sie i nie mysl o tym ... a jak nie minie i bedzie cie to niepokoic idz do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Michal091



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 9:12 am    Temat postu: Uderzenie otwartą dłonią w tył głowy? - może wywołać raka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Interwencja u lekarza, skończyła się tym, że będę leżał w szpitalu na obserwacji. Niby wszystko jest ok, nic się nie dzieje poza napadowymi ukłuciami bólu nad lewą skronią, rzadziej z tyłu. Te napadowe, powtarzające się bóle trwają nawet kilka godzin, później mijają. W nocy nie czuję bólu, ani też nie wymiotuję. Z równowagą, apetytem, przytomnością jest ok, nic z tego nie traciłem, ale i tak się niepokoję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spoko:)
idziesz do szpitala na obserwację . czyli będziesz pod opieką.
nie ma się co martwić.
a co do pytania- nie sądzę, że uderzenie mogło wywołać raka. rak powstaje całkiem inaczej.
mogło natomiast spowodować bóle głowy- i ich przyczyny pewnie będą szukali lekarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Michal091



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 3:27 pm    Temat postu: Uderzenie otwartą dłonią w tył głowy? - może wywołać raka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może faktycznie nie mam się co obawiać tym bardziej że przynajmniej w dniu dzisiejszym natężenie bólu głowy zmalało Very Happy


Ktoś mi powiedział, że bóle, które opisałem w temacie mogą być taką "chłopięcą migreną". Dziewczyny w wieku dojrzewania na pewno, ale wątpię że migreny u chłopaków w ogóle wystepują...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group