Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Udało mi się rzucić papierosy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MichaelloClass



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 7:24 pm    Temat postu: Udało mi się rzucić papierosy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, muszę się pochwalić że już ponad pół roku nie palę papierosów. Wcześniej udawało mi się przerywać ciąg palenia maksymalnie na tydzień, później i tak wracałem do nałogu. Próbowałem wcześniej brać nawet specjalne gumy nikotynowe ale za bardzo nie pomagały. Problem z gumami jest taki, że i tak trzeba mieć silną wolę żeby po nie sięgnąć zamiast po papierosa - to jest moment krytyczny... Oczywiście jak wybrałem dobrze i wyzułem gumę to było ok Wink

Muszę wam przyznać, że bardzo mi pomogła lektura USUNĘŁAM- która zmieniła trochę moje podejście do tego zadania. Książka nauczyła mnie jak rzucić palenie i za bardzo przy tym nie cierpieć Wink Naprawdę - rewelacja. Wydałem za nią tylko niecałe 10zł a pozbyłem się nałogu już na zawsze. Polecam ją serdecznie wszystkim.

Lektura znajduje się pod tym adresem:

to forum nie jest od reklamowania jakichkolwiek produktów. umieszczanie w postach/ podpisach stron www innych niż biomedical jest zabronione.
usuń strony z podpisu!
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alicja0



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie słyszałam o takiej książce, ciekawe. Tak jak piszesz- najważniejsza jest przede wszystkim silna wola. Mój tata np rzucił palenie po tym, jak przeliczył sobie ile wydaje rocznie na papierosy (a palił ok 2 i pół paczek dziennie). Nie pali już 10 lat. Powodzenia wszystkim rzucającym no i gratulacje MichaelloClass
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monetka



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mi się udało rzucić dzięki trzem rzeczom tak naprawdę: silna wola, wsparcie rodziny i prawdopodobnie tabletki z nikotyną. Nie przypuszczałam, że wyzwalanie się z nałogu to taka ciężka praca, ale po 3 miesiącach się udało. Dodam, że tak powszechnie krytykowane tabletki i gumy z nikotyną pomogły mi. W dodatku zauważyłam ostatnio że mocno staniały, teraz w aptece za grosze w manufakturze łódzkiej niquitn mini można już mieć za ok. 70 zl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kalamarnica



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznań
PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratuluje! Ja rzuciłam 2 lata temu, jak zaszłam w ciąże. Miałam motywacje której wcześniej brakowało, wspieral mnie mąż i udało się Wink Nie wyobrażam sobie jakbym miala palić w ciąży albo wrócic do tego po niej i dymić przy dziecku Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xx444



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódz
PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 8:24 pm    Temat postu: Za następnym podejściem udało się rzucić palenie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilkakrotnie próbowałam rzucić palenie,lecz z mizernym skutkiem.Ostatnio nawet nie paliłam 5 miesięcy.Zapaliłam tylko tego jednego bo ktoś mnie zdenerwował i tak zaczęłam znów palić. na nowo.Dziś nie palę ponad pół roku, wiem,że nałogowcem będę do końca swoich dni i papieros nie poprawi sytuacji, a wręcz odwrotnie.Nie wiedziałam,że rzucanie palenia jest takie dokuczliwe? Mam nadal skutki uboczne.Widzę jakie spustoszenie w organizmie czyni nkotyna. Mam nadzieję,że przetrwam skutki uboczne i po roku BP. poczuję się wspaniale?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
medicine



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Palę od 3 lat. Można powiedzieć, że okazałam się bardzo podatna na ten nałóg. Próbowałam rzucić z dnia na dzień, ale zawsze kończyło się to katastrofą. Opracowałam nowy plan. Co prawda będzie trwało to długo ale mam nadzieję, że się uda. Paliłam paczkę dziennie. Wyznaczyłam sobie górną granicę ile papierosów dziennie mogę spalić. W tym tygodniu jest to 15. Z tygodnia na tydzień będę zmniejszała liczbę o 1. Mam nadzieję, że powoli się będę od nich odzwyczajać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Życzę powodzenia jednak podobno wyłącznie rygorystyczne rzucenie papierosów daje pozytywny efekt. Nie mniej każde zminimalizowanie palenia jest dla ciebie pozytywne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beata351



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też już nie palę...Paliłam przez 5 lat. Rzucałam kilkanaście razy, ale zawsze bezskutecznie, ciągle coś mnie kusiło żeby zapalić. Ratunek znalazłam dopiero w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii- Gutkowski. Poddałam się hipnozie i udało się. Teraz w końcu mogę oddychać pełną piersią. :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MarlenqaBii



Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 21, 2012 6:38 pm    Temat postu: odpowiedz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomo też, że palacze, którzy natychmiast całkowicie zaprzestali palenia, mają większe szanse na trwałe zerwanie z nałogiem, niż ci, którzy stopniowo ograniczają ilość wypalanych papierosów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamilla1
Spamer


Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja już samo rzucenie palenia mam za sobą teraz muszę walczyć z jego skutkami. Zaczynam od twarzy, która niestety szybciej się zestarzała. Chyba zdecyduję się na lifting twarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group