Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

uczulenie na spermę? (pieczenie 'po')

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaha



Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:26 pm    Temat postu: uczulenie na spermę? (pieczenie 'po') Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy może ktoś ma tak jak ja? po stosunku z narzeczonym odczuwam pieczenie w pochwie. jest to związane z jego spermą, wiem to, bo jak kochamy sie w gumce to wszystko jest ok. czy to możliwe żebym była uczulona na spermę?? a jeśli tak, to jak moge to leczyć, biorę tabletki i nie chce do końca życia używac gum!


-----edited by emilka-----
zmieniłam trochę tytuł, ponieważ pojawiało się dużo tematów na temat samego pieczenia ale wywołanego bardziej infekcjami i nie chciałam ich łączyćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze to jakas infekcja??
proponowalabym wizyte u lekarza .... powiedz co i jak, zbada i zadecyduje... a tylko tym sie to objawia??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaha



Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 4:19 pm    Temat postu: odp: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

objawia sie to tylko pieczeniem i swędzeniem wewnątrz, i tylko po stosunku BEZ prezerwatywy. mija po kilku godzinach, ale jest dokuczliwe,bo dośc intensywne. na codzień wszystko OK, żadnych objawów, wiec to chyba nie infekcja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale Twoj facet konczy w Tobie??? jak tak to nie masz co sie martwic. mnie tez czasem piecze,ale mija szybko..oczywiscie pod warunkiem ze seximy sie do konca Cool Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwa1



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: dolnośląskie
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałam podobny problem i byłam z nim u ginekologa. Otóż przyczyna była prosta; zażywanie tabletek anty (brałam je 6 lat)niszczy florę bakteryjną pochwy, a jej delikatne ścianki o kwaśnym środowisku, zostają jeszcze bardziej podrażnione na skutek kontaktu ze spermą, która ten odczyn niszczy.Zalecenie brzmiało:jeśli już " stosunek do końca", to po nim koniecznie irygacja wodą z domieszką octu, dla przywrócenia właściwego Ph.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

iwa1 napisał:
koniecznie irygacja wodą z domieszką octu, dla przywrócenia właściwego Ph.

nie zgodzę się. irygacją pochwy wodą z octem nie przywrócisz pH w pochwie. jeszcze bardziej wypłuczesz florę bakteryjną. owszem, tabletki anty sprzyjają infekcjom a sperma, która ma odczyn zasadowy podnosi niebezpiecznie pH, ale metoda irygacji jest zła. po jednorazowej irygacji flora bakteryjna w pochwie odnawia się dopiero w przeciągu 72h! a przez ten czas jest bardzo podatna na drobnoustroje patogenne. jeżeli uzupelniać mikroflorę i normalizować pH to tylko za pomocą probiotyków przeciw schorzeniom ginekologiczym typu lacibios femina. wtedy dostarczasz żywych, odpowiednich szczepów bakterii lactobacillus czego na pewno nie da Ci woda z octem Confused można kupić też dobry płyn do higieny intymnej.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Natalia_Natalia



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mozna miec uczulenie na sperme!!!sluchaj moja znajoma tez tak miala okazalo sie ze jest uczulona na sperme swojego chlopaka!!!malo tego aby sie upewnic wziela ona(to troche smieszne) posmarowala sobie swoja skore dokladnie na udzie mala iloscia spermy co sie okazalo zaraz wystapilo zaczerwienienie i swiad!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o matko... wspołczuje... Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hahaha Very Happy chyba ma pecha, ale zdarzaja sie bardzo rzadko uczulenia na inna osobe ..
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też odczuwam tego rodzaju dyskomfort. Dlatego zawsze po stosunku idę się podmyć i używam żelu do higieny intymnej, który zawiera kwas mlekowy.
Może to być równiez oznaka jakiegoś drobnego zapalenia pochwy czy cos w tym stylu, ja ciągle mam z tym problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group