Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uczulenie na promienie słoneczne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anitaaa



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 10:30 am    Temat postu: Uczulenie na promienie słoneczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Mam problem, zauważyłam ze jak posiedze troche na słońcu to wyskakuje mi wysypka w postaci drobnych czerwonych krostek i bardzo mnie one swędzą, martwi mnie to troszke bo bardzo lubie się opalać a te krostki mi na to niepozwalaja bo im dluzej siedze na sloncu tym te krostki robia sie bardziej czerwone i swędzące. Zauwazylam je jakos w tamte wakacje i teraz znów sie pojawiły, smarowałam je :hydrocortisonumem" ale nie wiem czy to pomoglo bo wydaje mi sie zeszly te krostki jak przestalam po prostu siedziec na sloncu Sad Do lekarza nie mam kiedy isc i moze wy forumowicze znacie jakies sposoby na te krostki jakies masci moze Rolling Eyes tylko nie mowcie ze nie powinnam unikać słonca Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak zawsze gdy pierwszy raz wychodze na slonce w wiosne- pierwsze wiosenne sloneczko!!! Smaruje zazwyczqaj fenistilem i biore wapno musujace i przechodzi:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anitaaa



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki Anetka sprobuje tej masci, moze cos pomoże Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kollo
Gość









PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja w tym roku mailem to samo peirwsze slonce i tu jakas wysypka,pozniej znow wyszlo po kilku tyg,patre a yam znow wysypa natazie nic nie mam bo nei am slonca zoabczymy jak wyjdzie znow czy cos mi wsykoczy ,masakrycznie swedzie hehe
Powrót do góry
Zuza
Gość









PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 12:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie to męczy od kilku lat, ale jak sie przed basenem na przykład nafaszeruje wapnem dla alergikow i homeopatycznymi kuleczkami "Belladonna" (śmiesznie się nazywają, ale pomagają), to mam spokoj;)
Powrót do góry
Eni
Gość









PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja od 1,5 tyg chodze na ulotkach i mocno opalilam sobie rece, jednak od kilku dni zauwazylam kilka bialych plamek na ramionach.. moze ktos wie jak z tym walaczyc i co to takiego?
Powrót do góry
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do bialych plamek, smaruj ramiona kremem z wysokim filtrem tzw blokerem i nie opalaj sie, powinno zniknac, aco do wysypki i uczulenia "na słońce" to ja kiedys( nie smijecie sie, mała byłam) postanowiłam sie opalac z kolezanka na olej roslinny Embarassed i na udzie pojawiły sie po tym nieszczesnym opalaniu, takie krosteczki, malenkie w kolorze skóry, gdy sie opale widac je bardziej, taka nie swedzaca nie bolaca wysypka, dodam ze było to jakies 15 lat temu, byłam wtedy u dermatologa dał jakas masc ale to nie nikneło, i pojawia sie co roku...czy to uczulenie na słonce??????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group