Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

uczulenie na oliwke?!!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 10:28 am    Temat postu: uczulenie na oliwke?!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkie Panie bardzo serdecznie:)
nie wiem czy jest taki temat,ale zabardzo nie mam czasu szukac,bo mam male dziecko<1-miesieczne> i niestety niemam czasu siedziec na kompie..czy mozliwe jest to zeby dziecko mialo uczulenie na oliwke? moj szkrab ma czerwone plamki na klatce piersiowej,raczkach,troszke na plecach i glowce..i nie wiem czy to uczulenie na oliwke czy moze to cos innego,a zeby sie spytac lekarza musze czekac do 8 czerwca na wizyte..prosze o odpowiedzi i z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, to jest możliwe.
moja chrześnica miała uczulenie na oliwkę- z tym ze tylko na buzi miała krostki.
lekarka kazała przestać używać oliwki i kremów a zamiast tego stosować do kąpieli olejek dla ludzi z atopowym zapaleniem skóry. po kilku dniach plamy zniknęły.
zapytaj o olejek w aptece.
a czy dziecko nie ma przypadkiem potówek?
i czemu tak długo musisz czekać na wizytę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ma lekkie potowki,ale juz jej znikaja i plamki tez znikly odkad nie uzywam oliwki,na poczatku myslalam ze to skaza bialkowa,ale jej to wszystko znika a wiec sadze ze to wina oliwki..a na wizyte musze czekac bo 8 mam dopiero isc a nie chce zabardzo wczesniej bo mam wredna lekarke i jej sie o cos spytac to zaraz z wyrzutami jakbym miala conajmniej 3 dzieci a to dopiero moje pierwsze..dzieki za odpowiedz.a i jeszcze jedno co maja potowki do plamek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 6:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do potówek i plamek- to myślałam, że może je pomyliłaś. bo ja np mimo, iż opiekowałam się już 4 dzieci to do teraz nieraz mam problem z rozeznaniem czy to plamy (uczulenie) czy potówki. dlatego tak zapytałam. Smile
co do uczulenia- to rzeczywiście może się zdarzyć. i z tego co słyszałam jest dość częste. pediatra chrześnicy powiedziała żeby nie używać żadnych perfumowanych/ farbowanych kosmetyków- bo one też mogą ją uczulić. choć nie jest powiedziane, że tak będzie już zawsze. Wink
a co do lekarki- jeśli Ci nie odpowiada to czy nie myślałaś o zmianie?
przecież ona leczy Twoje dziecko, musisz jej ufać. ja bym nie oddała pod opiekę dziecka osobie, której nie ufam. poza tym- jesteś mamą a nie lekarzem. masz prawo nie wiedzieć i się martwić o maleństwo- to normalne. nic więc dziwnego że szukasz dla niej odpowiedniej opieki- a pediatra jest po to żeby wyjaśniać wszelkie wątpliwości rodziców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz mieszkam na wsi i nie moge zmienic do roku czasu lekarza po tych szczepieniach pierwszych,a tutaj niedaleko jest bardzo fajna lekarka tylko nie moge bo mnie nieprzyjma,chcialam isc do miasta ale wszedzie daleko to juz wole przebolec ten rok a potem przeniose sie do innej lekarki..
pozdrawiam i dziekuje za pomoc:)
a co do uczulenia nie smaruje oliwka od 3 dni i zniklo i z twarzy,klatki.raczek i plecow:) to chyba najwazniejsze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no:) to dobrze, że plamy zniknęły.
a powiedz mi- czym natłuszczasz skórę dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

narazie niczym.bo wyczytalam ze jezeli skora nie jest zbyt wysluszona to nie trzeba niczym natluszczac,mam balsam do mycia z oliwka to moze tylko to wystarczy..jak myslisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli dziecko nie ma wysuszonej skóry to widocznie mu to wystarcza Smile
ja jednak zapytałabym się przy okazji wizyty lekarki Smile albo farmaceutki w aptece Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 2:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To możliwe! Moja córka ma uczulenia na oliwki firmy Johnson. Tylko na te! Zawsze ją po niej wysypuje
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba jest to mozliwe..ta oliwka z tej firmy moze jakis preparat zawierac w sobie ze dziecko ma na nia uczulenie.moja coreczka ma na wszystkie uczulenie,a nawet kremu probowalam uzywac to tez jej cos wyskoczylo,a wiec doszlam do wniosku ze narazie nic nie bede uzywac.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group