Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uczucie w gardle i burczenie w przełyku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mwiktoria



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 4:28 pm    Temat postu: Uczucie w gardle i burczenie w przełyku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam dość krępujący problem i zarazem upierdliwy.

Otóż od bardzo długiego czasu w gardle mi towarzyszy uczucie jakby coś mi tam tkwiło. Mam wrażenie, że to jedzenie więc cały czas próbuje to przepchnąć piciem i dalszym jedzeniem. Jednak to nic nie daje więc wątpię by to był pokarm.
W takim razie co?
Mogę dodać, że często w okolicy gardła/pod gardłem mnie jakby ssie, nie wiem jak to nazwać. Promieniuje to na dół .

Drugi problem dotyczy przełyku. Najczęściej po jedzeniu i piciu (nie tylko gazowanego) zaczyna mi tam burczeć. Najgorsze, że brzmi to trochę jak "bekanie". Dopiero jak naprawdę mi się odbije to to w miarę przechodzi.

Co mi jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mwiktoria
Objawy wskazują na refluks i zaburzenia gastryczne.Proszę zastosować dietę lekkostrawną(na okres leczenia)taką dietę można znaleźć w necie(jak potrzeba podam)Posiłki spożywać w małej ilości ale często(ok 5 x dn),bez używek,smażonego,tłustego,słodyczy.Dużo pić (minimum 2l dn)Z leków stosować można Bioprazol Bio(1 x dn przed posiłkiem) oraz Espumisan 4 x dn po 4-6 kapsułek (po posiłku)Leki są dostępne bez recepty.Zalecam jak się będzie się stan utrzymywał wykonanie gastroskopii.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mwiktoria



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo carboczar za szczegółową odpowiedź. Myślę, że znajdę sama te dietę.

A czy to uczucie, że mam coś w gardle to też od tego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak taki objaw może występować.Jednak jak powiedziałem jeśli nie będzie widocznej poprawy(nie wyleczenia) po tygodni stosowania leków należy się udać do lekarza w celu rozszerzenia badań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group