Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uczucie "guli w gardle", lekkie duszenie/ sporadyc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Custom



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:01 pm    Temat postu: Uczucie "guli w gardle", lekkie duszenie/ sporadyc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam pytanie. Palę sporadycznie. Około 3/4 papierosy w tygodniu, zazwyczaj wszystkie jednego dnia. Palę tak gdzieś od 3 miesięcy, czasami z długimi przerwami. Od jakiegoś czasu czuję dziwne uczucie w gardle, prawie przy mosku. Nie boli ani nic, ale jakbym miał taką gulę. W dodatku przy dotykaniu szyją mostka i 'napinaniu' gardła, czuję lekkie duszenie. Czy to może być coś poważnego? Poszedłbym od razu do lekarza gdyby nie to że.. eh, mam 16 lat, niestety rodzice nie byliby szczęśliwi.

Aha, nie wydaje mi się żebym miał chrypę, nie boli mnie ucho, nie pluję krwią, nie mam cuchnącego oddechu, nie mam guza na szyi. ( tyle wyczytałem z wiki Very Happy ).

Pozdrawiam
Custom

przeniosłam do odpowiedniego działu i edytowałam tytuł
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak czy inaczej wizyta u lekarza Cię nie minie.
tutaj na forum nikt nie postawi Ci diagnozy- jest to zwyczajnie niemożliwe.

czy przy uczuciu guli pojawia się także silne zdenerwowanie i niepokój psychoruchowy?
masz ostatnio więcej stresów? stałeś się bardziej nerwowy?

idź do lekarza. niech zleci morfologię i ewentualne RTG klatki piersiowej z opisem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Custom



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, przy uczuciu guli czuję niepokój, ale na resztę pytań, odpowiedź to nie. Ale myślisz że jest możliwość raka przy takiej ilości papierosów? Jakoś dziwnie to brzmi przy paru znajomych co palą po 2/3 dziennie.

Pozdrawiam
Custom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ane



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdzie tak dokładnie tą gule czujesz?w gardle czy niżej w okolicach mostku czyli w przełyku.Jeżeli taką kluchę czujesz w gardle to może to być z nerwów ewentualnie powiększona tarczyca.Tak czy inaczej do lekarza musisz sie udać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Custom



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z gulą różnie. Jednak czy te lekkie duszenie przy szyi przy klatce + napięcie gardła nie wydaje się być bardziej niebezpieczne? W sumie tak czasami jest po wysiłku fizycznym no ale nie wiem... Btw. gula znika jak się napiję jednak jak tylko pomyślę o niej, zaraz znowu jest Razz Właściwie to jak o tym nie myślę ( zapominam na jakiś czas ) to jest absolutnie bez problemu. Ehh D: Nie kaszlę, nie mam problemów z przełykaniem ani bólu przy przełykaniu ( takie dodatkowe info ).

Pozdrawiam
Custom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ane



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko wskazuje na to,że jest to na tle nerwowym.Udaj się do lekarza będą też potrzebne badania.
Uspokoję Cie to nie wskazuje na nowotwór(raka).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Custom
skoro obawiasz się raka to czemu palisz?
nie szkoda Ci zdrowia i życia?
a argumentowanie że to nie rak bo inni palą więcej.. jest głupie.
moja ciocia nie zapaliła ani jednego papierosa i zmarła na złośliwego raka płuc. nie żebym Cię straszyła.. tylko chcę pokazać, że to właściwie rosyjska ruletka. nie zależy od ilości wypalanych papierosów ale od Twojego organizmu.

mnie też się wydaje, że to na tle nerwowym .
idź do lekarza. niech Cię zbada.
i rzuć fajki póki nie jest za późno- potem ciężko wyjść z nałogu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Custom



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
i rzuć fajki póki nie jest za późno- potem ciężko wyjść z nałogu.


Zdecydowanie tak zrobię Smile

Okej, dziękuję wszystkim za odpowiedzi, chyba jednak rzeczywiście skoczę do tego lekarza.

Pozdrawiam
Custom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group