Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uczucie duszenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek1995



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 10:32 am    Temat postu: Uczucie duszenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 16 lat, półtora roku temu poczułem wstając rano z łóżka, dziwny dyskomfort w szyi tzn tuz pod wyniosłością krtani( jabłko adama). Ponieważ nei przeszkadzało mi to w oddychaniu nie martwilem się tym, jedynie czasami, podczas pozycji leżącej i przy przechyleniu głowy nietypowo mi się mówiło( tak jakby się troche dławiłem się? nie potrafie tego fachowo opisac bardzo dziwne i nei przyjemne uczucie Sad). Z powodu iż zdarzało się to rzadko od czasu do czasu nie przeszkadzalo w polykaniu ani w oddychaniu nic z tym nei robiłem. Dzisiaj mamy 19 listopda i jest strasznie ;(. W ostatnich dniach czuje jakby coraz większy ucisk tuz ponizej jablka adama, trudno mi oddychac( dusze sie jezeli co jakies 2-3 min nei wezme glebokiego porzadnego wdechu, nie zmruzylem oka prtzez ostatnei dwie noce jestem wykonczony. Z kazda godzina cisnie mnei w szyi cora zbardizej byłem wczoraj u laryngologa zbadal mnei tym lusterkiem kratn czy cos i powiedzial ze on tu nic nei widzi i mowi ze to na tle emocjonalnym moze byc. Ale jak na tle emocjonalnym przez prawie dwa lata sie nasila szczegolnei w ostatnich dniach??? Czytalem duzo w internecie przyczyny dusznosci uciski dyskomfort itp itd jest po prstu masa chorb ktora moze na to wskazywac. W koncu nasunelo mi sie ze moge meic cos z tarczyca. Czytalem ze jak jest pwoiekszona( wole) to moze byc dusznosc trdunosc w polykaniu co u mnei wystepuje trudnosc w polykaniu mniej lecz duszonosci owszem a spac nei moge bo musze kontrolowac oddech inaczej si eudusze ;((( prosze pomozcie mi czy to moze byc cos z tarczyca??? Dzisiaj ide na usg tarczycy zobaczymy cz cos wyjdzie

temat zmieniłam .
zdublowany temat usunęłam.
Gosia85
[/color]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ucisk rzeczywiście może być na tle nerwowym. po fachowemu nazywa się to globus histerikcus. (czy jakoś tak) .
warto jednak przebadać się po kątem: tarczycy, serca. zrób pełną morfologię. i daj znać co wyszło na usg .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maciek1995



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 1:20 pm    Temat postu: Jeszcze jedno Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy wie/sz ktos czy są jakieś badania które mogą autentycznei potwierdzic wydolnosc oddechowa tzn czy oddycham prawidłowo itp ??

Dodano po 52 minutach:

Czy są jakieś środki żeby zmniejszyć tarczycę by nei uciskala na tchawice( zebym mógł swobodnei oddychac) bo operacji wszelkich panicznei sie boje i na sama mysl o usypianiu ciarki mnei biorą ;(.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 10:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czemu zmniejszyć?
co wyszło Ci na usg?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group