Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ucisk w gardle

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbych1414



Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 7:27 pm    Temat postu: Ucisk w gardle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć wam od dawna ma coś w stylu ucisku w gardle tak jak bym tam miał coś w środku. Ktoś moze mi pomóc w diagnozie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Angie5
Gość









PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 9:31 pm    Temat postu: gardło Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam to samo.Zbadałam sobie nawet tarczycę, ale z nią wszystko było o.k.Dopiero jeden lekarz powiedział mi, że to jest globus histericus.
Nie jest to wynikiem żadnej choroby tylko stresu.Im bardziej się o tym myśli tym bardziej dokucza.Mnie przeszło, gdy dowiedziałam się.że to jest spowodowane stresem i wystarczy się rozlużnić i nie myśleć o tym.
Powrót do góry
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak te objawy mogą być wywolane na tle nerwowym; najczęściej taki bezbolesny ucisk poczucie kulki w przełyku czy gardle pojawia się u niektórych osób w sytuacjach stresowych albo osób mocno spiętych, nerwowych w "normalnych sytuacjach w ciągu dnia". Mimo to radziłambym się udać do lakarza rodzinnego, a potem w zależności od jego zaleceń do laryngologa czy innego specjalisty; ewentualne USG tarczycy, gardła itp. czy zastosowanie odpowiedniej terapii uspokajającej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka 34



Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: dolnośląskie
PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od ponad dwóch lat mam nerwicę lekową ( naturalnie leczę się na nią ).
Taki objaw o którym piszesz jest normalny przy nerwicy, a szczególnie dokucza przy wiekszym zdenerwowaniu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem - czuję taką flegmę w gardle. A jak się zdenerwuję - to czasami nie moge oddychać normalnie. Lekarz przepisała mi kropelki uspokajające Mentowal (cena ok.12 zł) - bez recepty. Naprawdę mi pomaga. Zapytaj lekarza czy możesz takowe brać, bo być może to objaw czego innego, choć wątpię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwona90



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 12, 2014 5:07 am    Temat postu: ja mam ta sama dolegliwość ale... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam..mam uczucie jakby cos mi stalo w gardle i w zaden sposob niemoge tego przełknac...mam to od ponad 2 tygodni...leczylam sie myslalam ze to migdalki..ale to wrocilo...potem poszlam do lekarza,..stwierdzil ze to zapalenie gardla...biore antybiotyki ale nic nie daje to leczenie antybiotykami...nie przepisal mi nic osłonowego...ale najwazniejsze jest to ze nie przehodzi...to jest uciazliwe i bardzo nie przyjemne dla mnie..a raczej nie komfortowe...najwazniejsze o co chce zapytac to czy ktos z was ma przy tym ból głowy i taki jakby dziwny ucisk w szyi....nie wiem nawet jak to okreslic;/ Rolling Eyes co ja mam robic?? martwie sie...dodam ze mieszkam w anglii...w tamtym roku latem mialam robione badanie tarczycy i bylo wszystko ok...nie wiem,..mam zrobic jeszcze jakies badania..?? bo w to ze to moze byc zapalenie gardla watpie..bo antybiotyki by mi dawno pomogly...tymbardziej ze biore 2opakowanie...biore tez jakies strepsillsy...i nic...;/ pomocy Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group