Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ucisk/ ból za mostkiem podczas jedzenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DawidKRK



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 45

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 12:53 pm    Temat postu: Ucisk/ ból za mostkiem podczas jedzenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, są problemy z moim tatą, jutro jedzie do szpitala na badania przełyku. Chodzi o to że mój tata czuje ucisk/ ból za mostkiem gdy coś je, mówił też że ma uczucie jagby coś od jakiegoś czasu stanęło mu w gardle i wędruje do góry i do dołu. Zdarzyło się też że jak napił się herbety to poszedł chyba wymiotować, już jest ok bo nie wymiotuje chyba. Stracił 18 kg na wdze, strasznie się o niego boje bo kocham go ponad życie.

Wszystko trwa od około miesiąca.

Był u lakarki i skierowała go na badania i coś tam z chirugią jeszcze (tak mama mówiła), lekarka mówiła też że grozi tacie operacja Sad(

zaczynam się załamywać Sad

Boje się o najgorsze, już kilka razy płakałem bo się naczytałem wiele w internecie na temat tych dolegliwości Crying or Very sad

co to może być? czekam na odpowiedź Crying or Very sad



-----edited by emilka----
zmieniłam tytuł na bardziej odpowiadający treści postu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może to refluks?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DawidKRK



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 45

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie chciałbym żeby to był refluks a nie coś gorszego. Skoro to miał by być refluks to czemu Mój tata czuje ucisk? Crying or Very sad

Najbardziej przeraża Mnie to że tata jest chudy bardzo, schudł 18kg ... ale naszczęście ma apetyt.

Boje się strasznie tych badań Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ucisk za mostkiem i chudnięcie też występują przy refluksie. nie martw się na zapas i czekaj spokojnie na wyniki badań. pozdrawiam
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DawidKRK



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 45

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niby jak mam się nie matrwić? Mnie to PRZERAZA ile tata schudł. Jutro idzie na te badania, strasznie się boję Crying or Very sad

Dziś jeszcze rozmawiałem z tatą to powiedział że nic nie czuje narazie, tzn. nie czuje ucisku ale czuje że coś ma w przełyku. Natomiast też mi mówił że ma tak że zje troche jedzenia do czasu tzn. je, je np. zupe i w pewnym momencie ma dość zupy bo go bierze na wymioty...


Ostatnio zmieniony przez DawidKRK dnia Pon Cze 02, 2008 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DawidKRK



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 45

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ktoś mi wkońcu pomoże? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kristofere



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 3:45 pm    Temat postu: bole Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja sie domyslam co to moze byc napisz na priv . nie chce tu bardzo straszyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DawidKRK



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 45

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DawidKRK napisał:
No niby jak mam się nie matrwić? Mnie to PRZERAZA ile tata schudł. Jutro idzie na te badania, strasznie się boję Crying or Very sad

Dziś jeszcze rozmawiałem z tatą to powiedział że nic nie czuje narazie, tzn. nie czuje ucisku ale czuje że coś ma w przełyku. Natomiast też mi mówił że ma tak że zje troche jedzenia do czasu tzn. je, je np. zupe i w pewnym momencie ma dość zupy bo go bierze na wymioty...

Mam nadzieje że to nie nowotwór, bo jak to nowotwór to obiecuje że odbiore sobie życie Crying or Very sad


tzn. nie bierze go na wymioty tylko mu to jedzenie w pewnym momencie staje w gardle i ani nie polnie i ani nie zwroci tego, ale po chwili wejdzie.
natomiast mowil tez ze z twardym jedzeniem niema problemu ale z miekkim tak ehh Crying or Very sad np. wczoraj jadł pączka i mu któryś kęs stanął w gardle, dziś mu zrobiłem zapiekanki to zjadł bez problemu

i małe sprostowanie, wczoraj się pytałem to mówił że schudł tylko koło 8kg... nie 18
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DawidKRK



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 45

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje bardzo za to że nikt mi nie pomoże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak Ci mamy pomóc? Ani wyników badania krwi nie dałeś ani nie wiadomo jak badanie endoskopowe, wróżek z tego co wiem to tutaj nie ma. Będą wyniki badań to napisz, może się znajdzie ktoś kto będzie umiał zinterpretować.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group